foto koláž: Mediahub.sk, zdroj foto: News and Media Holding

Vydavateľstvo News and Media Holding investičnej skupiny Penta požiadalo 31. júla 2018 na Úrade priemyselného vlastníctva o udelenie ochrannej známky pre názov „Váš TV Program“. Zisťovali sme podrobnosti.

Ako nás informovala Martina Šebová, vydavateľstvo uvedie na trh nový programový print. Nový titul bude vychádzať vždy v piatok. Prvé číslo bude v predaji od 31. augusta. Formát titulu je 215 x 260 mm a rozsah 56 strán. Nový programový dvojtýždenník bude samostatne predajný za cenu 0,59 € a vychádza v náklade 42 tisíc kusov.

Váš TV Program je dvojtýždenný televízny program, ktorý je určený najširšiemu spektru divákov. Vychádza každý druhý piatok a prináša komplexný televízny program až pre 33 najsledovanejších televíznych staníc. Váš TV Program kombinuje ľahkou a zábavnou formou programový prehľad televíznych staníc na 14 dní so súťažnými kvízmi, krížovkami a Sudoku,” pre Mediahub.sk uviedla Martina Šebová, Print Supervisor vydavateľstva News and Media Holding.

“Čitatelia Vášho TV Programu tak dostávajú nielen prehľadný program, ale aj šancu vyhrať množstvo skvelých cien. S Vaším TV Programom čitateľ nezmešká žiadny obľúbený seriál, či reality show a môže si prečítať rozhovory s obľúbenými televíznymi hrdinami a pikošky zo zákulisia natáčania seriálov či filmov,” doplnila Martina Šebová.

Z auditovaných tlačených titulov sa mu stane konkurenciou programový dvojtýždenník TV Max vydavateľstva Bauer Media SK, ktorý je na trhu už od roku 2006 a vychádza v praktickom zmenšenom formáte, za cenu 0,60 eur.

TV Max je zaradený do auditu nákladov združenia ABC SR a podľa posledných výsledkov dosiahol v júni 2018 predaj takmer 145 tisíc výtlačkov, pri celkovom náklade 200 tisíc kusov.

Vydavateľstvo Bauer Media vydáva na Slovensku i programový týždenník Tele magazín pre ženy, ktorý podľa ABC SR dosiahol v júni 2018 predaj cez 10 tisíc výtlačkov, pri tlačenom náklade zhruba 18 tisíc kusov.

Bauer Media vydáva i najčítanejší programový týždenník Eurotelevízia, ktorý podľa ABC SR v júni 2018 dosiahol predaj takmer 69 600 výtlačkov, pri celkovom náklade tesne cez 96 tisíc kusov.

Podľa posledných výsledkov prieskumu Market & Media & Lifestyle -TGI (MML-TGI) spoločnosti Median SK čítalo Eurotelevíziu (za 1+2. kvartál 2018) 3% obyvateľov SR.

Pre porovnanie najčítanejší (neprogramový) týždenník so 7% čítanosťou je titul Plus 7 dní, vydavateľstva News and Media Holding.

Podľa prieskumu MML-TGI, „podiel čítanosti týždenníkov na populácii predstavuje údaj 36%, čo je množstvo čitateľov, ktorí prelistujú, alebo prečítajú posledné vydanie niektorého z nami monitorovaných týždenníkov,“ uviedla spoločnosť Median.

Vydavateľstvo Petit Press vydáva programový týždenník TV Svet/TV OKO, ktorý podľa auditu nákladu združenia ABC SR dosiahol v júni 2018 predaj takmer 5 500 výtlačkov, pri náklade niečo cez 14 tisíc kusov.

Tento programový magazín, ako hybrid vychádza i ako príloha denníkov SME a Korzár, v týždennej periodicite pod upraveným názvom TV OKO, v júni 2018 podľa auditu ABC SR dosiahol predaj takmer 40 700 výtlačkov, pri náklade približne 56 400 kusov.

Vydavateľstvo News and Media Holding od 1. augusta 2018 výrazne posilnilo v printovom segmente, keď sa stalo 100% -ným vlastníkom spoločnosti Život Publishing čím sa súčasťou vydavateľstva stávajú tituly – EVA, Madam EVA, Život, Život Krížovky, Nový Čas pre ženy, Nový Čas Krížovky, Nový Čas Bývanie, GEO, AUTO BILD Slovensko a ich webové mutácie. > Čítaj viac

News and Media Holding sa tak stáva najväčším vydavateľom na trhu printových titulov.

„Som presvedčený, že naše skúsenosti a výrazne posilnená trhová pozícia na slovenskom trhu nám umožnia neustále zvyšovať kvalitu obsahu získaných titulov tak, aby boli dlhodobo atraktívne pre našich čitateľov a zároveň inzertných klientov,“ uviedol Michal Teplica, generálny riaditeľ vydavateľstva News and Media Holding.

Podľa prieskumu MML za 4.Q 2017 a 1.Q 2018 oslovujú po akvizícii tituly News and Media Holding 69% podiel z čitateľov printových titulov a vydavateľstvo má dosah i na 50% internetovej populácie.

Skupina Penta Investments vlastní okrem vydavateľstva News and Media Holding (vzniklo zlúčením vydavateľstiev Centrum Holdings, Trend Holding a Spoločnosti 7 PLUS), aj české vydavateľstvo Vltava Labe Media (vzniklo zlúčením Astrosat Media, Vltava-Labe-Press, Tablet Media), spoločnosť NARKS-INFOSERVIS, má majoritný podiel vo vydavateľstve Orbis In a prostredníctvom spoločnosti NAMAV kontroluje 40%-ný podiel vo vydavateľstve Petit Press.

Spoločne s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia skupina Penta vlastní 40%-ný podiel v spoločnosti United Classifieds, ktorá zastrešuje ich inzertné weby.

Pozrite si televízny promo spot:

Aktualizácia: do článku sme 31.8. doplnili televízny reklamný spot.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu