foto: PEVŠ

Paneurópska vysoká škola a vydavateľstvo News and Media Holding uzavreli memorandum o spolupráci. Cieľom je nájsť a získať žurnalistov z radov študentov a ich odborný a profesijný rast.

Na vysokej škole budú prednášať novinári z vydavateľstva a „prostredníctvom praxe im umožní News and Media Holding spoznať dennú prácu vo vydavateľstve, publikovať príspevky vo svojich periodikách a najšikovnejším študentom ponúkne i pracovnú zmluvu,“ uviedla fakulta masmédií.

Pilotná spolupráca bude prebiehať počas letného semestra akademického roka 2016/2017 a zimného semestra 2017/2018 a vydavateľstvo poskytne cyklus 6 prednášok, prezentácií či seminárov.

Prednášky sa uskutočnia v I. ročníku v rámci predmetu Mediálna tvorba II., ktorý vedú prof. Andrej Tušer a doc. Martin Kasarda a pokračujú v II. ročníku.

„Výučbu za NMH, ktorú začala šéfredaktorka PLUS 7 DNÍ Nancy Závodská, zastrešujú odborníci vo svojom odbore, žurnalisti s dlhoročnou praxou a skúsenosťami. Pokračovať budú šéfredaktori časopisov Trend Oliver Brunovský, Zdravie Veronika Daničová, EMMA Eva Blahútová, investigatívny žurnalista Ivan Mego,“ uviedla fakulta masmédií PEVŠ.

„Na teoretických a praktických prednáškach sa často zameriavame na analýzu slovenských médií. Tento projekt umožní študentom nielen konfrontovať svoje otázky so šéfredaktormi, ale umožní im participovať v redakciách vydavateľstva News and Media Holding a podieľať sa na tvorbe v profesionálnej redakcii mimo školy, “ povedala Mgr. art. Mgr. Jana Žjak, PhD., vedúca ústavu mediálnych produkcií Fakulty Masmédií PEVŠ.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu