zdroj: SME.sk

V utorok 15. novembra si čitatelia mohli v stánkoch zakúpiť denník SME spolu s knihou s názvom Rok len za 2,99 eur. V stredu 16. novembra nájdu knihu v denníku Korzár. V knihe Petra Schutza nájdete výber z jeho najlepších komentárov. Predplatitelia denníka dostanú knihu zadarmo. Vydavateľstvo na novinky upozornilo na webe denníkov.

„Peter Schutz sa za posledných dvanásť mesiacov nemal čas zastaviť. Pri mnohých článkoch si nekládol servítku pred ústa. Výber jeho denných a týždenných komentárov neznehodnotil čas, pretože sú presné, majú svoju energiu a je v nich neodolateľný humor. Jeho kniha je naplnená nielen veľkými udalosťami, ale aj drobnými postrehmi na tému, ako si tu žijeme,“ uviedlo vydavateľstvo Petit Press na webe SME.sk.

Peter Schutz píše svoje komentáre prevažne v noci, za zvukov rockovej hudby.

„Už ani nepamätám, kedy som šiel spať pred treťou ráno. Potom vstávam okolo desiatej – jedenástej. Pri písaní mám na plné pecky pustený Led Zeppelin, Deep Purple či Rolling Stones. Denné komentáre, aj pre Korzár, zas píšem tak, že najprv si ich rozmyslím, vysedím, vychodím a potom len sadnem ako šička za šijací stroj a už to ide,“ povedal Peter Schutz pre denník Korzár.

Peter Schutz je komentátorom denníka SME od augusta 2002, okrem toho píše aj do denníka Korzár a časopisu .týždeň. Po absolvovaní gymnázia v rokoch 1975-1989 príležitostne pracoval ako kulisár v divadle, figurant v geodézii, káblista v televízii, odčítač elektriny a plynu. Po prevrate krátko podnikal. Ako novinár začal v máji 1990 v týždenníku Koordinačného centra VPN Košice Košická Akcia. V 90. rokoch vystriedal ako komentátor viacero pražských redakcií – Občiansky deník, Český deník, Telegraf, Lidové noviny. Spoluzakladal Domino efekt, kde bol krátko aj šéfredaktorom (1997). Narodil sa v roku 1955 v Košiciach, je ženatý, má dve deti Ondreja (30) a Martina (28),“ uviedlo vydavateľstvo o autorovi na prebale knihy.

Rok Petra Schutza je ďalšou knihou, ktorá vyšla v edícii autorov denníka SME.

V decembri 2015 vyšiel knižný debut redaktora SME Matúša Burčíka pod názvom Ani smrť nerozdelí. Kniha je autentickou spoveďou spolupracovníka tajnej služby Oskara Fegyveresa, ktorý porozprával nielen o únose syna prezidenta Kováča. Čítajte viac. 

V decembri vyjde vo vydavateľstve Petit Press aj kniha, ktorá zahŕňa najlepšie rozhovory s osobnosťami z celého sveta a na rok 2017 pripravuje vydavateľstvo i ďalšie knižné tituly.

Vo februári vyjde spolu s denníkom kniha Romantické násilie: Spoveď amerického skinheda od Christiana Piccioliniho. Príbeh bol inšpiráciou pre tvorcov filmu Kult hákového kríža.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu