postupný redizajn a rebranding magazínu Profit (foto koláž: Mediahub.sk)

V stredu 8. januára mohli nájsť čitatelia SME v denníku vloženú novú prílohu pod názvom Profit Index, ide o nový biznisový magazín, ktorý vznikol rebrandingom magazínu Profit a bude fungovať ako mesačník pod názvom INDEX.

Názov magazínu Profit INDEX, ostáva iba dočasne, aby bolo jasné, že časopis nadväzuje na Profit.

Vydavateľstvo chce osloviť terajších čitateľov Profitu, ale i nových. Magazín INDEX bude preto distribuovaný nielen samostatne, ale i ako príloha denníka SME.

S denníkom bude distribuovaný vždy prvú stredu v mesiaci za zvýhodnenú cenu 1,50 eur, a v predaji bude samostatne za cenu 1,99 eur.

Po novom sa bude magazín tlačiť v Slovenskej Grafii. Zmenila sa nielen tlačiareň, ale i formát, lepšia je aj kvalita obálky a papiera vo vnútri magazínu.

Už v októbri 2019 spustilo vydavateľstvo onlinovú verziu nového ekonomického projektu na subdoméne index.sme.sk.

Šéfredaktorom INDEXU je bývalý šéfredaktor ekonomického týždenníka Trend, Branislav Benčat, ktorý od augusta 2019 pôsobil vo vydavateľstve Petit Press, ako šéfredaktor magazínu Profit.

Okrem Branislava Benčata bude v redakcii INDEX-u pôsobiť Tomáš Vašuta, Jozef Andacký, Jozef Tvardzík, Tatiana Kapitánová, Martin Lindák a na obsahu sa budú tiež podieľať Martina Raábová, Adam Valček, Eduard Žitňanský a Nikola Bajánová.

Ďalej bude v tíme Tomáš Czwitkovics, produktový manažér, ktorý sa podieľa na fungovaní a smerovaní Indexu. V minulosti pôsobil ako zástupca šéfredaktora magazínu Trend a šéfredaktor portálu Mediálne.sk.

„V biznisovom magazíne nemôže chýbať biznis. A redakcia sa ho snaží namiešať tak, aby predstavila aj inšpiratívne príbehy menších podnikateľov, ktorí sa nezriedka venujú originálnym a nevšedným aktivitám, ale aj novinky zo sveta najväčších hráčov,“ uviedlo vydavateľstvo.

V prvom tlačenom vydaní INDEX-u, ktoré vyšlo 8. januára, sa nachádza napríklad rozhovor s generálnym riaditeľom spoločnosti Eset Richardom Markom, alebo veľká téma o second handoch, či seriál #foodporn, ale i rebríček a príbehy slovenských obcí. Silné zastúpenie budú mať vždy aj realitné témy.

Názov, značku INDEX vydavateľstvo Petit Press už nejaký čas používa, 13. septembra 2018 spustilo svoj týždenný ekonomický podcast INDEX, ktorý moderujú Adam Valček, Dávid Tvrdoň a Nikola Bajánová. Obaja novinári, okrem Tvrdoňa sa budú podieľať i na obsahu nového ekonomického webu.

Oba projekty budú navzájom kooperovať, presná štruktúra sa zatiaľ kreuje. „Určite sa budeme podieľať na príprave, ale presnú formu spolupráce zatiaľ vyriešenú nemáme (či sa budeme zapájať do vysvetľovania tém, alebo budeme témy spolu moderovať). Ale určite Index a podcast Index nejako prepojíme,“ povedal pre Mediahub.sk Branislav Benčat, šéfredaktor nového ekonomického titulu.

Profit prišiel na trh pred 28. rokmi, ako ekonomické noviny pod názvom Slovenský profit 1. septembra v roku 1991.

Magazín Profit získalo aj s celou redakciou vydavateľstvo Petit Press od finančnej skupiny Penta v januári 2016.

Penta získala časopis Profit koncom roku 2014 kúpou vydavateľstva Trend Holding majiteľa Olivera Brunovského, ktorý ho získal kúpou od vydavateľstva spisovateľky Ivany Havranovej Aha public, s.r.o. (skrachovalo), pod ktoré ho začlenil predtým podnikateľ Jozef Majský. Predtým bol titul súčasťou mediálneho holdingu BMG/Horizont Vladimíra Fruniho.

Najvýraznejšou novinárskou tvárou Profitu bol jeho bývalý editor a šéfredaktor Eduard Žitňanský, manžel bývalej političky SKDÚ/Most-Híd Lucie Žitňanskej, ktorý je súčasťou redakcie i aktuálne, vo vydavateľstve Petit Press.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu