foto: Petit Press

Po úspechu Umberta Eca a titulu Meno ruže z knižnej edícii SME v roku 2004 strácajú čitatelia zjavne čoraz viac o takúto ponuku záujem. Vydavateľstvo aktuálne robí „veľké upratovanie“ a predáva svoje knihy až o 75% lacnejšie.

V ponuke nájdete knihy skutočne za symbolické ceny. Úvodný titul knižnej edície SME Honba za meteorom od Julesa Verne za 99 centov, či Ladislav Nádaši-Jége a jeho kniha Adam Šangala za 1,97 eur.

Knihy pochádzajú z knižnej edície z roku 2015, kedy si čitatelia mohli pred štyrmi rokmi, 25. novembra 2015 kúpiť denník SME spolu s knihou Honba za meteorom od spisovateľa Julesa Verne na 235 stranách za akciovú cenu 2,90 eur. Samostatne sa denník SME vtedy nepredával, vydavateľstvo Petit Press takto spropagovalo štart svojej novej knižnej edície, ktorá čitateľom postupne priniesla ešte 11 kníh z pera významných svetových autorov.

Knižná edícia obsahovala ešte 11 diel, ktoré vyšli postupne počas 11-tich mesiacov, každý mesiac jedna kniha v období od novembra 2015 až do septembra 2016. Knihy neboli prílohou denníka SME, dali sa objednať ako celok 11-tich výtlačkov. Knihy potom vydavateľstvo zasielalo čitateľom v mesačných intervaloch poštou, za cenu 99 eur celkom za edíciu.

Vydavateľstvo siahlo po osvedčených klasikách, v knižnej edícii mohli čitatelia nájsť fantasy literatúru ale i detektívky a historické romány od autorov, ako sú Karel Čapek, Ladislav Nádaši-Jége, Isaak Babel, Virgínia Woolfová, Theodore Dreiser, Franz Kafka, Daniel Defoe, Fiodor Michajlovič, Jane Austenová, Mary W.Shelley ale i Mark Twain.

„Celkový náklad prvej knihy Honba za meteorom bol 35 000 kusov, druhá kniha Válka s mloky od Karla Čapka vychádza v náklade 13 000 kusov a náklad pre ďalšie knihy určíme podľa čitateľského záujmu o edície, ale predpokladáme náklad medzi 2000 – 3000 kusov, radi by sme predali spolu aspoň 30 000 – 35 000 kníh, prezradil pre Mediahub.sk v čase spustenia knižného projektu Alexej Fulmek, riaditeľ vydavateľstva Petit Press.

Vydavateľstvo denníka SME odštartovalo stratégiu vlastnej knižnej edície ešte v roku 2004 a jej cieľom bolo čo najviac priblížiť literatúru čitateľom.

Už 18. októbra 2004 vyšiel ako prvý titul v edícii SME, kniha od významného talianskeho spisovateľa Umberta Eco pod názvom Meno ruže, ktorá je označovaná ako jedna z najlepších kníh minulého storočia.

V roku 2004 prišlo vydavateľstvo Petit Press so stratégiou „v snahe čo najviac priblížiť literatúru ľuďom a ukázať, že knihy sú opäť v móde, sa rozhodli v deň vydania prvého titulu ich edície Svetová knižnica SME potešiť všetkých čitateľov denníka SME darčekom. Každý, kto si 18. októbra 2004 kúpil denník SME, dostal prvú knihu edície – jednu z najlepších kníh minulého storočia – Meno ruže od talianskeho spisovateľa Umberta Eca, zdarma.

Po desiatich rokoch chcelo vydavateľstvo týmto projektom obnoviť tradíciu svojich knižných edícií z rokov 2004 – 2006, kedy sa im darilo a zároveň prinášali i benefit pre predplatiteľov v podobe zľavy na celú edíciu.

Reštart projektu sa ale zjavne nepodaril, celú ponuku kníh vo výpredaji si môžete pozrieť > tu. 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu