zdroj: Petit Press

Vydavateľstvo Petit Press daruje 10 eur počas jedného mesiaca z každých 39,90 eur získaných z predplatného SME.sk občianskemu združeniu Cesta von na podporu projektu OMAMA.

Vydavateľstvo sa ako prvému rozhodlo pomôcť práve tomuto projektu OMAMA a počas jedného mesiaca, z každého ročného predaného digitálneho predplatného, prispeje iniciatíve, ktorá sa zameriava na pomoc deťom narodeným do extrémne zlých podmienok a chudoby.

„Novinárstvo často dáva hlas aj tým, ktorých nepočuť, lebo sú na okraji spoločnosti. Upozorňuje na bezvýchodiskovosť tých najzraniteľnejších. Tentokrát by sme chceli urobiť o niečo viac, než len vyrozprávať ich príbehy. Pomôžte nám podporiť tých, ktorí dávajú deťom narodeným do extrémnej chudoby nádej,“ uviedla pre SME.sk Beata Balogová, šéfredaktorka denníka SME.

„Program Omama pomáha 3-krát. Omamy sú ženy, ktoré samé pochádzajú z prostredia chudoby. Navštevujú rodiny s najmenšími deťmi a popri rozvoji detí, rozvíjajú aj rodičovské zručnosti mamičiek. Našim cieľom je, aby sa cielený raný rozvoj detí (od narodenia do 6 rokov) stal prirodzenou súčasťou ich rodinného života. Deti, ktoré majú vhodné príležitosti na rozvoj v kľúčovom ranom veku, sú úspešnejšie pri nástupe do škôlky či školy. Zamestnávaním omám zároveň dávame prácu ženám – Rómkam, ktoré majú inak len malú šancu nájsť si stále zamestnanie. Ďakujeme, že čítaním denníka SME podporujete práve omamy,“ uviedol pre SME.sk Pavel Hrica, riaditeľ občianskeho združenia Cesta von.

Vizuály bannerov, ktorými vydavateľstvo komunikuje túto kampaň na stránke SME.sk:

repro foto: SME.sk
repro foto: SME.sk

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu