ilustračná foto: pixabay.com

Vranovské noviny sú už tridsiatym prvým titulom, tvoriacim regionálnu sieť novín MY, spadajúcu pod vydavateľstvo Petit Press. Doterajším vydavateľom a šéfredaktorom Vranovských novín bol Ladislav Krivda. Noviny vychádzajú už od roku 1969, patria medzi najstaršie regionálne noviny na Slovensku. Novým šéfredaktorom Vranovských novín bude Michal Frank.

Nové číslo Vranovských novín vyjde 27. februára už s upravenou hlavičkou s logom MY, vychádzať budú plnofarebne, v rozsahu min. 16 strán. Po novom sa súčasťou vydania stane TV magazín Fotelka vydavateľstva Petit Press.

„Verím, že tento obľúbený regionálny týždenník bude naďalej objektívne informovať obyvateľov okresu o najdôležitejších udalostiach v regióne.“ povedal Ladislav Krivda, ktorý vo Vranovských novinách pracoval 37 rokov, z toho 26 rokov ako ich vydavateľ. „Vranovským novinám pod vedením nového vydavateľa želám do ďalších rokov úspešné zavŕšenie prvého polstoročia existencie, ktoré si onedlho pripomenú.“

Zdroj: Petit Press

 

Zdroj: Petit Press

„Som rád, že sa nám podarilo dohodnúť na spolupráci s jedným z najstarších titulov na slovenskom trhu,“ hovorí Milan Mokráň, člen predstavenstva Petit Press. „Je to pre nás ďalší významný krok a posilnenie celoslovenskej siete týždenníkov predovšetkým na východnom Slovensku.“

Sieť regionálnych týždenníkov MY vychádza v náklade 130-tisíc kusov a pokrýva všetky okresy na Slovensku, sieť tvoria aj online stránky jednotlivých titulov.

Pod vydavateľstvo Petit Press patrí aj najnavštevovanejší slovenský spravodajský web SME.sk, ktorý podľa výskumu AIMmonitor v mesiaci január 2017 navštívilo viac ako 2 milióny 262 tisíc unikátnych čitateľov (RU, total).

Do portfólia vydavateľstva patria okrem siete regionálnych týždenníkov MY a denníka SME, aj denníky Új Szó a Korzár a týždenníky, ako Vasárnap, TV Svet, The Slovak Spectator, magazín Profit, ale i sieť bezplatných schránkových novín ECHO, mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Petit Press má v Bratislave vlastnú tlačiareň s inštaláciou Wifag a pôsobí aj v oblasti distribúcie tlače.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu