Po úspešnom spustení moderného newsroomu denníka Nový Čas pred viac ako dvoma rokmi, prechádzajú na podobný koncept aj magazíny multimediálneho vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia. Nový redakčný systém zabezpečí kompletný digitálny workflow, ktorým v takomto rozsahu nedisponuje žiadne vydavateľstvo v Česku ani na Slovensku.  

Peter Mertus - generalny riaditel - Ringier Axel Springer Slovakia
Peter Mertus, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia

„V duchu našej vízie – byť lídrom v oblasti digitálnych médií na Slovensku – pokračujeme v digitalizácii spoločnosti.

V rámci pretvárania magazínových redakcií na moderné newsroomy sme v júni tento koncept úspešne nasadili v redakcii Nový Čas pre ženy a v priebehu najbližších mesiacov pribudne aj v redakciách Eva a Život,“ povedal Peter Mertus, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Ringier Axel Springer Slovakia.

„Projekt magazínových newsroomov tvorí niekoľko vzájomne prepojených častí. Konkrétne ide o samotný redakčný systém, ktorý okrem iného umožňuje multiplatformové publikovanie, ďalej nástroj na automatickú úpravu obrázkov a nástroj na automatickú výrobu tlačových podkladov. 

Navyše sme v rámci projektu zrealizovali unikátne technologické riešenie jeho serverovej časti. V prípade zlyhania hardvéru alebo softvéru sa prevádzka automaticky obnoví do 15 sekúnd.

Podľa jedného z výrobcov použitého softvéru sme prví na svete, u koho ich produkt funguje týmto spôsobom,“ uviedol Martin Pastierovič, zodpovedný za digitálnu transformáciu vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia.

Ringier Axel Springer Slovakia spúšťa magazínové newsroomy

Ako dodal, nový systém sa pozitívne odrazí aj na práci redaktorov mimo redakcie. Tí vďaka ďalšiemu unikátnemu technickému riešeniu dokážu pracovať rovnako pohodlne, ako keby sa nachádzali v redakcii, čo zrýchľuje prísun aktuálnych informácií.

Vznik newsroomov úzko súvisí aj so spúšťaním webových portálov jednotlivých titulov a so zosúladením publikovania obsahu v onlinových a printových tituloch. Do online portfólia vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia koncom minulého roka pribudol Časpreženy.sk, web týždenníka Nový Čas pre ženy, ktorý je dnes na trhu jednotkou medzi ženskými webmi.

Glossy magazín Eva spustil svoju webovú stránku Eva.sk v máji tohto roka. Už v priebehu prvých dní po spustení dosahoval tri- až päťkrát vyššiu dennú návštevnosť, ako jeho priama konkurencia.

Do konca roka plánuje vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia spustiť štyri magazínové newsroomy – prvý zastrešuje tituly Nový Čas pre ženy, Nový Čas Bývanie a Časpreženy.sk, druhý spája magazíny Eva, Madam Eva a Eva.sk, tretí zahŕňa týždenník Život a web Život.sk a štvrtý newsroom predstavuje redakciu motoristického magazínu Auto Bild.

Spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Vydáva absolútne najčítanejší denník Nový Čas. Vo svojom portfóliu má aj magazíny,knihy, online portály, e-shop a aplikácie pre iPad, iPhone a Android. Od decembra 2010 vlastní vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia 70 %-ný podiel v spoločnosti Azet.sk, ktorá je jednotkou na slovenskom internetovom trhu.

Ringier Axel Springer Slovakia je súčasťou švajčiarsko-nemeckej vydavateľskej skupiny Ringier Axel Springer Media AG, ktorá je vedúca integrovaná multimediálna korporácia v strednej a východnej Európe.

Spoločnosť so sídlom vo švajčiarskom Zürichu vydáva noviny a časopisy, prevádzkuje webové a mobilné platformy a vlastní tlačiarne. Ringier Axel Springer Media AG je joint venture spoločností Ringier AG a Axel Springer AG.

Zdroj:  Ringier Axel Springer Slovakia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu