Digital Media Campus vydavateľstva Ringier Axel Springer Media AG od začiatku roka ponúkne žurnalistické vzdelávanie mladým novinárom naprieč skupinou.

Cieľom campusu je vyškoliť a pripraviť do praxe svojich mladých novinárov s ohľadom na všetky aspekty súčasnej modernej digitálnej žurnalistiky.

Digital Media Campus povedie Alexandra Delvenakiotis, ktorá v súčasnosti vedie skupinovú komunikáciu pre Ringier Axel Springer.

Na Slovensku bude campus fungovať pod vedením Martina Pastieroviča.

„Požiadavky na novinárov sa v dnešnej dobe rýchlo menia. V našej skupine zamestnávame viac ako 1 000 novinárov. Digital Media Campus je vynikajúci program, kde môžeme vyškoliť talentovaných mladých novinárov a predstaviť im vo všetkých aspektoch digitálnu žurnalistiku. Študentom budeme odovzdávať vedomosti, ktoré máme v našej skupine, pre ďalšiu generáciu novinárov a redaktorov, “ povedal Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG.

Kurzy povedú renomovaní lektori a budú zahŕňať témy, ako etika v médiách, dizajn, výroba internetových stránok, videá a sociálne siete a podobne.

Digital Media Campus bude napr. v Srbsku fungovať pod vedením Nenadyho Jacimovica, šéfredaktora Blic.rs a Anjami Stanišić, šéfredaktorky integrovaného newsroomu 24sata.rs.

V Poľsku bude za kampus zodpovedať Piotr Lęgowski z Onet.pl, v Maďarsku Krisztina Maro, šéfredaktorka časopisu Glamour.

Na Slovensku aktuálne štartuje paralelne podobný projekt Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského BA s vydavateľstvom Mafra Slovakia a organizáciou Človek v ohrození pod názvom Svet medzi riadkami.

Podrobnosti o projekte vám prinesieme čoskoro > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu