Vydavateľstvo Vltava Labe Media na prelome roka redizajnovalo svoj automobilový portál Automix.cz, ktorý od spoločnosti WebFam kúpila ešte v apríli 2016 skupina Penta (predtým patril pod vydavateľstvo Economia). Na Slovensku Automix.sk patrí do portfólia vydavateľstva News and Media Holding a predpokladáme, že zanedlho prejde tiež redizajnom.

Portál Automix.cz má ponúknuť podľa vydavateľstva, informácie bez ktorých by sa žiadny vodič nemal zaobísť.

„Automix.cz chce byť užitočným radcom, ktorý testuje, porovnáva a pomáha, ale súčasne aj zábavným miestom pre všetkých nadšencov, pre ktorých sú autá viac než len dopravný prostriedok,“ povedal Petr Bednář, riaditeľ digitálnej divízie VLM.

Čitateľ na webe môže nájsť testy nových a jazdených automobilov. Klasický redakčný obsah dopĺňa bazárová ponuka ojazdených vozidiel.

Spoločne s webom získala Penta v apríli 2016 aj portál Cars.sk/cz. Čítajte viac.

Pozrite si web Automix.cz pred redizajnom a po redizajne:
automix-cz-pred-redizajnom

vydavatelstvo-skupiny-penta-redizajnovalo-v-cechach-web-automix-cz
Ako výkonný riaditeľ vo vydavateľstve VLM pôsobil do septembra 2016 slovenský top manažér Milan Mokráň, ktorý je v súčasnosti členom top managementu vydavateľstva Petit Press, kde nahradil Dušana Devána, ktorý odišiel do vydavateľstva News and Media Holding.

Vydavateľstvo Vltava Labe Media (VLM) je druhé najväčšie vydavateľstvo v Českej republike. Dosahuje trhový podiel 16,5%. Od novembra 2015 ho vlastní finančná skupina Penta Investments, ktorá vlastní i na Slovensku druhé najväčšie vydavateľstvo – News and Media Holding.

Do online portfólia spoločnosti VLM patria denik.cz, dotyk.cz, dumazahrada.cz, estranky.cz, igurmet.cz, kafe.cz, kondice.cz, kreativ.cz, national-geographic.cz, prekvapení, kafe.cz, story.cz, šíp.denik.cz, Vlasta.kafe.cz, automix.cz a cars.cz a od roku 2015 (akvizíciou vydavateľstva Tablet Media) tiež tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk, ktoré koncom roka 2016 začlenili pod online magazín Dotyk.cz.

Skupina Penta vlastní v mediálnej sfére spoločnosť United Classifieds a vydavateľstvo Vltava Labe Media (vzniklo zlúčením Astrosat Media, Vltava-Labe-Press, Tablet Media) a vydavateľstvo News and Media Holding (vzniklo zlúčením vydavateľstiev Centrum Holdings, Trend Holding a Spoločnosti 7 PLUS), spoločnosť NARKS-INFOSERVIS, Orbis In a 45%-ný podiel vo vydavateľstve Petit Press. Čítaj viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu