V októbri 2015 sme informovali o prevzatí vydavateľstva Tablet Media finančnou skupinou Penta Investments a v novembri 2015 sme informovali o zlúčení vydavateľstva Tablet Media pod vydavateľskú skupinu Vltava-Labe-Press, ktoré tiež vlastní skupina Penta. Aktuálne 21. januára vydavateľstvo Vltava-Labe-Press (VLP) o tomto kroku informovalo oficiálne. Najsilnejším titulom vydavatelstva VLP ostane i naďalej Regionální deník. 

Vydavateľstvo Tablet Media sa špecializuje na digitálne publikovanie, vydáva magazíny pod značkou Dotyk. V januári 2013 ho založili Michal Klíma a Eva Hanáková, ktorá zostane na pozícii šéfredaktorky magazínov Dotyk. Michal Klíma je od novembra 2015 generálny riaditeľom skupiny Vltava-Labe-Press (VLP). 

Dokončením akvizície tak VLP získala od 31. decembra 2015 do svojho portfólia digitálne magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení, ktoré získali viacero ocenení, napríklad v roku 2014 cenu Svetovej asociácie novín a vydavateľov (WAN-FRA) v kategórii Best in Tablet Publishing, alebo v roku 2013 v súťaži Časopis roka v kategórii Digitálny počin roka, cenu udeľuje česká Únia vydavateľov. 

„Touto akvizíciou prichádzajú do VLP z Tablet Media aj špičkoví českí novinári Jiří Pšenička, Ján Štetka, Martin Mařík, Lukáš Rozmajzl, Táňa Králová a skúsená editorka Naďa Kubalíková. Redakciu magazínu Dotyk Byznys tvorí Libor Akrman, Jan Strouhal a František Novák. Vybudovali sme tím z najlepších novinárov a renomovaných externých spolupracovníkov a tešíme sa na nové výzvy v rámci vydavateľstva Vltava-Labe-Press,“ povedala Eva Hanáková, šéfredaktorka a spoluzakladateľka Tablet Media.

Magazíny Dotyk sú dostupné zdarma v Apple store, Google Play, ale i v Windows store, Amazon apps a na webe dotyk.cz.

Vltava-Labe-Press (VLP) je druhé najväčšie vydavateľstvo v Českej republike s trhovým podielom 16,2%. Od septembra 2015 je súčasť podnikateľských aktivít finančnej skupiny Penta Investments v mediálnej sfére.

VLP vydáva Regionální deník, ktorý sa radí medzi najväčšie nebulvárne denníky v Českej republike.

Do portfolia VLP patria tiež lifestylové tituly Story, Glanc, Gurmet, National Geografic, Dům & Zahrada, Kondice, Kreativ Praktická žena, tradičné týždenníky Květy, Vlasta, Překvapení a Magazín Šíp, televízne magazíny TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkářský TV magazín. Po novom sa tak stanú súčasťou VLP aj tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu