Karel Gott - Zůstanu svůj (foto: TV Markíza)

Smutná téma úmrtia československej speváckej legendy zvýšila divácky záujem o spravodajské a publicistické programy, Prvé Televízne noviny a Reflex dosiahli rekordné tohtoročné trhové podiely.

V stredu, 2. októbra 2019, otriasla celým Českom a Slovenskom smutná správa o úmrtí speváckej legendy, nezabudnuteľného Karla Gotta.

Televízia Markíza si uctila jeho pamiatku mimoriadnou zmenou programu, keď v stredu o 20:30 odvysielala exkluzívny dokument s názvom Karel Gott: Zůstanu svůj. V oboch hlavných cieľových skupinách išlo o najsledovanejší nespravodajský program dňa.

V obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 dosiahol unikátny dokument vysoko nadpriemerný rating 9,0% a trhový podiel 26,2%.

Konkurenčný komediálny seriál Delukse zaznamenal na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine trhový podiel 15,0% a film Kdyby tisíc klarinetů na Jednotke RTVS trhový podiel 5,6%.

Život a kariéru najvýznamnejšieho a najpopulárnejšieho speváka v dejinách československej hudby si na obrazovkách TV Markíza pripomenulo celkovo 480-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov.

Téme sa intenzívne venovali aj všetky stredajšie spravodajské a publicistické relácie, ktoré vykázali zvýšenú výkonnosť. Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v cieľovej skupine 12-54 stala hlavná spravodajská relácia Televízne noviny, ktorá zaznamenala rating 9,8% a trhový podiel 32,1%. Nenechalo si ju ujsť 569-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

V univerzálnej cieľovej skupine 12+ ovládla čelo stredajšieho rebríčka sledovanosti nasledujúca relácia Počasie, ktorú si pozrelo 580-tisíc divákov. V cieľovej skupine 12-54 jej patrila druhá priečka s ratingom 9,8 % a trhovým podielom 30,4 %.

Karlovi Gottovi bolo venované aj takmer celé vydanie magazínu Reflex, ktorý v cieľovej skupine 12-54 dosiahol nadpriemerný rating 6,4% a rekordný tohtoročný trhový podiel 33,6%. Predchádzali mu Prvé Televízne noviny, ktoré v cieľovej skupine 12-54 zaznamenali rating 6,0 % a taktiež najvyšší tohtoročný trhový podiel 36,5%.

Podvečer tradične patril mimoriadne úspešnému rodinnému seriálu Oteckovia, ktorý v cieľovej skupine 12-54 dosiahol rating 8,2% a trhový podiel 33,7%.

Konkurenčná šou Moja mama varí lepšie ako tvoja na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine značne zaostala s trhovým podielom 13,2%. Najobľúbenejší slovenskí oteckovia pritiahli k obrazovkám 408-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto) bola v stredu v obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 silným trhovým lídrom celodenne (share 32,1%) aj v prime-time 19:00-23:00 (share 32,7%).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR MEDIA

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu