Závod BMW v Lipsku začal sériovú výrobu BMW radu 2 Cabrio. Nový model nahrádza BMW radu 1 Cabrio, ktoré bolo vyrábané od roku 2007 až do konca roka 2013. S celkovým počtom 130 000 predaných vozidiel po celom svete bolo BMW radu 1 Cabrio najúspešnejším prémiovým modelom vo svojej triede.

Pre zahájenie produkcie nového BMW radu 2 Cabrio boli upravené výrobné linky v závode BMW v Lipsku a vyškolený personál. Závod vyrába päť rôznych modelov na jednej flexibilnej výrobnej linke pre zákazníkov po celom svete – s novým BMW radu 2 Cabrio aj modely BMW radu 2 Cupé a Active Tourer, BMW X1 a BMW radu 1 (päťdverové) . Okrem toho sa od jesene 2013 začalo aj s výrobou BMW i3 a od mája 2014 s výrobou BMW i8.

Po BMW radu 2 Coupé je BMW radu 2 Cabrio ďalším športovým modelom BMW radu 2. Modely poskytujú vynikajúci dynamický zážitok z jazdy v kompaktnom dvojdverovom segmente. BMW radu 2 Cabrio a BMW M235 Cabrio z BMW M Performance budú dodané k prvým zákazníkom už vo februári 2015. Individualizácia je možná prostredníctvom modelových variant Advantage, Luxury Line, Sport Line a M Sport.

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2013 celosvetový predajný rekord v objeme približne 1,963 milióna predaných automobilov a 115 215 motocyklov. V hospodárskom roku 2013 činil zisk pred zdanením 7,91 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 76,06 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2013 zamestnával po celom svete 110 351 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

Výroba nového BMW 2 Cabrio už odštartovala! - obr. 3 Výroba nového BMW 2 Cabrio už odštartovala! - obr.4Výroba nového BMW 2 Cabrio už odštartovala! - 1Výroba nového BMW 2 Cabrio už odštartovala! - obr.2

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu