Pôvodné košické štúdio R4 (foto: RTVS)

V areáli RTVS v Košiciach začali ďalšie stavebné práce. Od polovice augusta je v plnom prúde komplexná obnova jedného z vysielacích rozhlasových štúdií a réžie. V septembri sa začalo aj s rekonštrukciou celej administratívnej budovy, aby sa zlepšila jej energetická efektívnosť.

Vysielacie rozhlasové štúdio a réžia v Košiciach prechádzajú od augusta celkovou stavebnou a technologickou obnovou, ktorá pozostáva z výmeny akustických obkladov, interiérových segmentov, vysielacej techniky a technológie. Koncom októbra by už mali naplno fungovať. RTVS na to zo svojho rozpočtu dala 167 tisíc eur.

„Tak ako po predchádzajúcej rekonštrukcii patrilo Štúdio RTVS v Banskej Bystrici k najmodernejším štúdiám, bude areál v Košiciach po ukončení prác viesť pelotón najmodernejších stredísk RTVS,“ uviedol Jaroslav Rezník.

Projektom na zlepšenie energetickej efektívnosti v košickom štúdiu sa podľa generálneho riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka začala postupná energetická obnova areálov RTVS v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici, čím sa dosiahne významná úspora spotreby energie pri prevádzke budov.

„Obnovou košického štúdia RTVS sa zlepšia pracovné podmienky pre zamestnancov, pozitívne to ovplyvní energetickú bilanciu, ale predovšetkým verím, že svojím spôsobom prispeje aj k skvalitneniu vysielaného programu,“ uviedol výkonný riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jozef Puchala.

Administratívna budova košického štúdia pochádza zo začiatku 80. rokov minulého storočia a v súčasnosti vykazuje značné stavebno-technické nedostatky.

V havarijnom stave a za hranicou svojej životnosti je odovzdávacia stanica tepla, v zlom technickom stave je tiež prípojka primárnej energie a vzduchotechnické zariadenia.

V septembri sa preto začalo s postupným zateplením obvodového plášťa vrátane strešnej konštrukcie, výmenou okien, zasklených stien a vstupných dvier, výmenou oplechovania atík a budovaním bezbariérového prístupu.

Zmení sa systém prípravy teplej úžitkovej vody, namontujú sa úspornejšie svietidlá a vybuduje nová odovzdávacia stanica tepla vrátane rozvodov, vymenia vnútorné rozvody a vykurovacie telesá, obnoví vzduchotechnika a nainštaluje fotovoltaická elektráreň na streche administratívnej budovy.

Práce by mali potrvať do novembra budúceho roka. Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja. RTVS na neho získala nenávratný finančný príspevok výške 1,421 milióna eur.

Stavebný ruch je okrem Košíc aj v bratislavskom areáli RTVS v Mlynskej doline.

Rekonštruuje sa strecha, podlaha, fasáda a vnútorné priestory príručných dielní a skladov, keďže ešte v apríli 2016 v tomto objekte prišlo k lokálnemu kolapsu časti strešnej konštrukcie.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu