ilustračná fotografia, zdroj: pixabay.com

Podľa externej štúdie agentúry Focus na Slovensku využíva internet 3,7 milióna obyvateľov a až 95% z nich navštevuje niektoré z médií zapojených v audite návštevnosti AIMmonitor združenia IAB Slovakia a výskumnej spoločnosti Gemius Slovakia.

AIMmonitor je auditovaný výskum, ktorý bol na Slovensku spustený v roku 2007 a aktuálne je doň zapojených až 40 prevádzkovateľov, ktorí prevádzkujú celkom 89 domén.

„Podľa výstupných mesačných dát za posledných 10 mesiacov výskumu, výraznejšie pribúdajú mobilní užívatelia s priemerným medzimesačným tempom rastu 2,9 % (v priemernej absolútnej hodnote na úrovni 2,1mil.)*, pričom najväčší skok sme zaznamenali v októbri 2015, kedy sa počet mobilných užívateľov medzimesačne zvýšil až o 7%. Tento progresívny vývoj môže v budúcnosti nahrávať vyššiemu využívaniu mobilnej reklamy zadávateľmi na oslovovanie svojich potenciálnych zákazníkov,“ uviedlo združenie IAB Slovakia.

Výskum zahŕňa výsledky návštevnosti z dvoch platforiem – desktop počítačov a mobilných zariadení a zahŕňa okrem iného i parametre, ako videnia, či strávený čas na stránke. Na jeseň 2016 sa stane súčasťou meraní dlho očakávaná novinka – meranie multimediálneho obsahu (stream), ktorá sa aktuálne nachádza v testovacom režime.

„Podľa májových dát prieskumu AIMmonitor medzi najnavštevovanejšie kategórie slovenských stránok patria spravodajstvo, užívateľské služby ako napríklad mapy, cestovné poriadky, počasie, nasledujú titulné stránky najväčších online médií, služby spojené s nákupom ako napríklad bazáre, reality, porovnávače cien, riadková inzercia či zľavové portály. Vysokú návštevnosť zaznamenávajú aj stránky zamerané na ženské publikum so základnými témami ako varenie, zdravie, móda či deti,“ uviedlo združenie IAB Slovakia.

Dáta návštevnosti zapojených stránok sú pre verejnosť dostupné na stránke online.aimonitor.sk.

*spriemerované dáta za agust 2015 až máj 2016, údaj sa týka všetkých reálnych užívateľov pristupujúcich cez mobily a tablety zo Slovenska a zahraničia, RUmob (všetci).

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu