The Rolling Stones Sticky Fingers - obal
The Rolling Stones Sticky Fingers – album (zdroj: Universal Music)

Britská kapela The Rolling Stones vydala za vyše päťdesiat rokov svojho pôsobenia dvadsaťdva štúdiových albumov. Medzi tie najzásadnejšie patrí album Sticky Fingers, ktorý vyšiel v roku 1971. Teraz sa fanúšikovia konečne dočkali jeho reedície, ktorá obsahuje aj veľa zaujímavých bonusov…

Album Sticky Fingers, ktorý v časoch svojho vydania vyvolal búrlivé reakcie aj vďaka zipsovému obalu od Andyho Warhola, bol vtedy už deviatym štúdiovým počinom The Rolling Stones a obsahoval také klenoty ako Brown Sugar, Wild Horses, Bitch alebo Sister Morphine.

Právom je teda považovaný za jeden zo zlomových albumov v diskografii tejto britskej legendy, a jeho opätovné vydanie, ktoré nadväzuje na úspešné reedície albumov Exile a Some Girls z roku 2010 a 2011, je preto určené nielen skalným fanúšikom legendárnych The Rolling Stones.

Nová verzia albumu Sticky Fingers má tri rôzne digitálne formáty a celkom šesť fyzických verzií. Základná CD verzia prináša remastrovanú podobu desiatich pôvodných nahrávok  a doplňuje ju dvanásťstranový booklet. Rovnakú verziu je možné kúpiť aj na vinyle.

Náročnejší fanúšikovia, ktorí obľubujú bonusy v podobe doposiaľ nevydaných, či živých nahrávok, určite uprednostnia minimálne deluxe verziu, obsahujúcu dva disky. Okrem remastrovaných desiatich pôvodných songov komplet ponúka aj rozsiahlejší booklet a ďalších desať nahrávok, medzi ktorými je päť  živých piesní zaznamenaných na koncerte v londýnskom The Roundhouse alebo napríklad alternatívna verzia skladby Brown Sugar, na ktorej si zahostoval aj Eric Clapton. Túto rozšírenú verziu možno dostať tiež aj v podobe špeciálneho dvojvinyla…

 

Fanúšikovia si však môžu kúpiť aj dva boxsety. Ten menej rozsiahly (deluxe edition boxset) obsahuje všetky vyšie popísané hudobné stopy a dopĺňa ho aj exkluzívne DVD s dvomi živými nahrávkami (Midnight Rambler a Bitch) z koncertu v Marquee Club, ktorý The Rolling Stones odohrali 26. marca 1971. Set ďalej ponúka štyri špeciálne pohľadnice, no najmä 72-stranovú knihu plnú doposiaľ nezverejnených fotografií.

The Rolling Stones Sticky Fingers - obr.1
The Rolling Stones Sticky Fingers (zdroj: Universal Music)
The Rolling Stones Sticky Fingers - obr.2
The Rolling Stones Sticky Fingers (zdroj: Universal Music)

 

Najväčší záujem však nepochybne vyvolá super deluxe boxset, ktorý v krásnom balení ponúka pôvodný album v remastrovanej podobe, bonusový disk s desiatimi doteraz nevydanými nahrávkami, spomínané DVD s dvomi songami z koncertu v Marquee Club, ďalšie audio CD s názvom Get Yer Leeds Lungs Out, ktorého trinásť trackov bolo zaznamenaných v marci 1971 na koncerte v Leedse.

Toto všetko navyše ešte dopĺňa špeciálny 7‘‘ vinyl s piesňami Brown Sugar a Wild Horses, repliky dobových plagátov, pohľadnice a 120-stranová kniha mapujúca vznik albumu Sticky Fingers a obsahujúca napríklad aj rozsiahlu esej britského hudobníka a hudobného kritika v jednom -Nicka Kenta.

The Rolling Stones oprašujú legendárny album “Sticky Fingers“. Remastrovaná verzia tohoto albumu, ktorá ponúka aj mnohé zaujímavé bonusy, práve vychádza.

Sledujte nás aj na Facebooku

 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu