The Rolling Stones Sticky Fingers - obal
The Rolling Stones Sticky Fingers – album (zdroj: Universal Music)

Britská kapela The Rolling Stones vydala za vyše päťdesiat rokov svojho pôsobenia dvadsaťdva štúdiových albumov. Medzi tie najzásadnejšie patrí album Sticky Fingers, ktorý vyšiel v roku 1971. Teraz sa fanúšikovia konečne dočkali jeho reedície, ktorá obsahuje aj veľa zaujímavých bonusov…

Album Sticky Fingers, ktorý v časoch svojho vydania vyvolal búrlivé reakcie aj vďaka zipsovému obalu od Andyho Warhola, bol vtedy už deviatym štúdiovým počinom The Rolling Stones a obsahoval také klenoty ako Brown Sugar, Wild Horses, Bitch alebo Sister Morphine.

Právom je teda považovaný za jeden zo zlomových albumov v diskografii tejto britskej legendy, a jeho opätovné vydanie, ktoré nadväzuje na úspešné reedície albumov Exile a Some Girls z roku 2010 a 2011, je preto určené nielen skalným fanúšikom legendárnych The Rolling Stones.

Nová verzia albumu Sticky Fingers má tri rôzne digitálne formáty a celkom šesť fyzických verzií. Základná CD verzia prináša remastrovanú podobu desiatich pôvodných nahrávok  a doplňuje ju dvanásťstranový booklet. Rovnakú verziu je možné kúpiť aj na vinyle.

Náročnejší fanúšikovia, ktorí obľubujú bonusy v podobe doposiaľ nevydaných, či živých nahrávok, určite uprednostnia minimálne deluxe verziu, obsahujúcu dva disky. Okrem remastrovaných desiatich pôvodných songov komplet ponúka aj rozsiahlejší booklet a ďalších desať nahrávok, medzi ktorými je päť  živých piesní zaznamenaných na koncerte v londýnskom The Roundhouse alebo napríklad alternatívna verzia skladby Brown Sugar, na ktorej si zahostoval aj Eric Clapton. Túto rozšírenú verziu možno dostať tiež aj v podobe špeciálneho dvojvinyla…

 

Fanúšikovia si však môžu kúpiť aj dva boxsety. Ten menej rozsiahly (deluxe edition boxset) obsahuje všetky vyšie popísané hudobné stopy a dopĺňa ho aj exkluzívne DVD s dvomi živými nahrávkami (Midnight Rambler a Bitch) z koncertu v Marquee Club, ktorý The Rolling Stones odohrali 26. marca 1971. Set ďalej ponúka štyri špeciálne pohľadnice, no najmä 72-stranovú knihu plnú doposiaľ nezverejnených fotografií.

The Rolling Stones Sticky Fingers - obr.1
The Rolling Stones Sticky Fingers (zdroj: Universal Music)
The Rolling Stones Sticky Fingers - obr.2
The Rolling Stones Sticky Fingers (zdroj: Universal Music)

 

Najväčší záujem však nepochybne vyvolá super deluxe boxset, ktorý v krásnom balení ponúka pôvodný album v remastrovanej podobe, bonusový disk s desiatimi doteraz nevydanými nahrávkami, spomínané DVD s dvomi songami z koncertu v Marquee Club, ďalšie audio CD s názvom Get Yer Leeds Lungs Out, ktorého trinásť trackov bolo zaznamenaných v marci 1971 na koncerte v Leedse.

Toto všetko navyše ešte dopĺňa špeciálny 7‘‘ vinyl s piesňami Brown Sugar a Wild Horses, repliky dobových plagátov, pohľadnice a 120-stranová kniha mapujúca vznik albumu Sticky Fingers a obsahujúca napríklad aj rozsiahlu esej britského hudobníka a hudobného kritika v jednom -Nicka Kenta.

The Rolling Stones oprašujú legendárny album “Sticky Fingers“. Remastrovaná verzia tohoto albumu, ktorá ponúka aj mnohé zaujímavé bonusy, práve vychádza.

Sledujte nás aj na Facebooku

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu