Po zahájení školského roku a ukončení sezóny dovoleniek vzrástol záujem užívateľov o webové stránky týkajúce sa práce, vzdelávania a bývania. V septembri sa zvýšila návštevnosť webov v kategórii Práca a vzdelávanie o 200 tisíc užívateľov a v kategórii Reality a bývanie o 60 tisíc.

Počet zobrazení v prvej z kategórií sa oproti augustu zvýšil o pozoruhodných 7 miliónov. Celkový počet slovenských užívateľov navštevujúcich webové stránky zapojené do výskumu AIMmonitor dosiahol takmer 3,3 milióna.

Návštevnosť jednotlivých kategórií webov

Najviac slovenských užívateľov navštívilo z klasických počítačov webové stránky v kategóriách Spravodajstvo (2,4 milióna RU) a Služby, mapy, cestovné poriadky (2,2 milióna RU). Rovnaké kategórie viedli tiež v prípade návštevnosti z mobilných zariadení. Naopak najvyšší počet zobrazení stránok dosiahla kategória Zoznamovacie servery, ktorá zaznamenala viac než 207 miliónov zobrazení z klasických PC a 56 miliónov z mobilných zariadení.

Výsledky AIMmonitora za september 2014 - rástol záujem užívateľov o prácu, vzdelávanie a bývanie - tabulka

 

Návštevnosť z mobilných zariadení

V septembri rástla návštevnosť z mobilných zariadení. Počet slovenských užívateľov navštevujúcich webové stránky zapojené do výskumu z mobilných telefónov a tabletov sa medzimesačne zvýšil o 4 % a presiahol 1,1 milióna. Znamená to, že viac než tretina užívateľov sleduje tieto weby z mobilných zariadení.

Najvyšší podiel návštevnosti z mobilných zariadení zaznamenali kategórie  Služby, mapy, cestovné poriadky, Šport a Zdravie (28 – 35 %), naopak z klasických PC užívatelia  sledovali weby z oblasti bývania, cestovania a lifestylu. Celkový počet mobilných zobrazení stránok vykonaných slovenskými užívateľmi dosiahol 327 miliónov. Najviac času strávili užívatelia na zoznamovacích serveroch: v priemere viac než 4 hodiny na mobilných zariadeniach a 3,5 hodiny na počítačoch.

O výskume AIMmonitor

AIMmonitor je meraním návštevnosti členov Asociácie internetových médií a reklamných internetových médií, ktoré sa do projektu zapojili. Tento projekt bol oficiálne spustený v januári 2007. Zadávateľom tohto projektu je AIM a realizátorom projektu je spoločnosť Gemius S.A. v spolupráci so spoločnosťou MEDIARESEARCH, a. s. AIMmonitor poskytuje dáta ohľadne návštevnosti a sociodemografické dáta.

AIMmonitor je slovenský variant výskumu gemiusAudience, jedného z kľúčových výskumov agentúry Gemius. Výskum prebieha v súčasnej dobe na 25 trhoch regiónu strednej a východnej Európy, severnej Afriky a Blízkeho východu a je hlavným a najdôveryhodnejším zdrojom informácií o návštevnosti internetu v týchto štátoch.

Hlavnou výhodou štúdie gemiusAudience je ukazovateľ Real Users, ktorý poskytuje spoľahlivé výsledky týkajúce sa počtu reálnych užívateľov internetu na danom trhu. K tomu, aby výskum poskytoval čo najpresnejšie údaje, kombinuje site-centric a user-centric dáta s offline socio-demografickou štúdiou. Výsledky výskumu sú nepostrádateľným nástrojom pre média, vydavateľov, zadávateľov reklamy a analytikov.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu