V piatok 10. júna 2016 boli vyhlásené výsledky súťaže Zlatý klinec, celkovo bolo udelených 42 klincov z toho 5 zlatých, 14 strieborných a 23 bronzových. Ocenenie Véčko – Agentúra večera získala agentúra Wiktor Leo Burnett a ocenenie Art prix získali Veronika Obertová a Michaela Čopíková z Ove Pictures za prácu Volkswagen Slovensko – Ľudove vozidlá do každej rodiny. Ocenenie Filip za výnimočný prínos do reklamy získal Creative director z agentúry Made by Vaculik Boyo Dohnal a špeciálne ocenenie Art Prix in memoriam bolo udelené ilustrátorovi a reklamnému tvorcovi Ivanovi Kasajovi.

 

Kategória Out of home

V kategórii Out of home uspeli reklamné agentúry Wiktor Leo Burnett, Core4 a Istropolitana Ogilvy.

Kategória: Komerčné produkty a služby

logo Zlatý klinec 2016Zlatý klinec

Reklamná agentúra Wiktor Leo Burnett
práca: Periskopy
klient: Správa slovenských jaskýň

Creative Director: Štefan Andrejco, Peter Kačenka
Copywriter: Martin Keder
Programátor: Andrej Hlavačka
Art Director: Štefan Andrejco

Stručná charakteristika práce slovami tvorcov (zdroj: KRAS): „Aby ľudia videli, že aj pod povrchom zeme sa ukrýva more neobjaveného, vytvorili sme podzemné periskopy s ktorými sa dá nahliadnuť do najkrajších slovenských jaskýň.“

>Čítajte viac o kampani

 

logo Zlatý klinec 2016

Bronzový klinec

Reklamná agentúra Wiktor Leo Burnett
práca: Výklad v OD Dunaj
klient: Heineken Slovensko – Zlatý Bažant

Creative Director: Štefan Andrejco
Copywriter: Martin Keder, Vladimír Lefík
Art Director: Štefan Andrejco

Stručná charakteristika práce slovami tvorcov (zdroj: KRAS):  „Pivo ako zo starej doby dostalo aj kampaň ako z roku 1973.  Originálny outdoor z doby minulej – výklad v OD Dunaj sme použili na predstavenie nového piva a zároveň pozýval ľudí do pop-up Pohostinstva 73.“

Čítajte viac o kampani

 

logo Zlatý klinec 2016Bronzový klinec

reklamná agentúra CORE 4
práca: Fernet Stock Grand (Launch produktu Fernet Stock Grand, ktorý dozrieva v dubových sudoch)
klient: Imperátor s.r.o

Creative Director: Andrej Csino
Copywriter: Andrej Csino, Martin Polakovič
Art Director: Adrián Juriga

agentura CORE 4 - Fernet Stock Grand - Bronzovy klinec 2016, zdroj KRAS
zdroj: KRAS

Stručná charakteristika práce slovami tvorcov (zdroj: KRAS): „Brandy s cieľovkou nad 35 rokov tradične vylučujú online terminológiu zo svojich insightov, no práve v tom sme videli príležitosť a predstavili vyzretý pohľad našej cieľovky na dnešný svet online komunikácie. V outdoore a POS sme stavili na najviac ikonický výraz dnešnej doby – Selfie a skombinovali ho s klasickou vychutnávacou pózou alkoholového sveta. Posunuli sme tak klišé reklamy na alkohol do trošku modernejšieho svetla. “

Cieľovka: Muži, 35 – 45 rokov, stredná až vyššia trieda, náročnejší konzumenti

 

Kategória: Verejnoprospešná činnosť pre neziskové organizácie

Bronzový klineclogo Zlatý klinec 2016

reklamná agentúra Istropolitana Ogilvy
práca: Plášte
klient: Magna

Creative Director: Peter Darovec, Rado Olos
Copywriter: Michal Moravec, Rado Olos

Stručná charakteristika práce slovami tvorcov (zdroj: KRAS): „Expresívna vizualita vo verejnom priestore vzbudzuje záujem médií, ktoré šíria informácie o misii humanitárnej organizácie Magna“.

 

Zlatý klinec je súťaž o najkreatívnejšiu reklamu na Slovensku a je organizovaná už od roku 1994 Klubom reklamných agentúr Slovenska.

Porotu súťaže tvoria osobnosti slovenskej reklamy z členov Art Directors Clubu a dopĺňajú ich zahraniční porotcovia.

Základným a jediným kritériom hodnotenia kvality súťažných prác je originalita, inovatívnosť kreativita a kvalita jej realizácie.

Ocenenia Zlatý, strieborný a bronzový klinec sú udeľované v kategóriách Print a Poster, Out of home, Film, Rádio, Interactive and online, Techniques, Media, Kreativita v PR, Events, Kampaň. Zároveň sa udeľujú i ocenenia Grand Prix (v tomto roku cenu nezískala žiadna práca), Art Prix, Ocenenia Véčko – Agentúra večera.

Najúspešnejšími boli reklamné agentúry Wiktor Leo Burnett, Made by Vaculik, Zaraguza a Triad Advertising.

Agentúra Wiktor Leo Burnett dokázala z 15 shortlistov premeniť na ocenenia až 8 prác, keď získala tri zlaté klince, tri strieborné klince a dva bronzové.

Agentúra Made by Vaculik z 13 shortlistov premenila štyri a získala tri strieborné klince a jeden bronzový.

Agentúra Zaraguza pôvodný zisk 7 shorlistov premenila na štyri ocenenia a získala dva zlaté klince, jeden strieborný a jeden bronzový.

Agentúra Triad Advertising 10 shortlistov pretavila na celkovo päť klincov, z toho tri strieborné a dva bronzové.

Ocenenie si z tohoročného klinca odniesli aj agentúry MUW Saatchi & Saatchi (4 bronzové klince), Mayer/McCann Erickson (1 strieborný a 2 bronzové klince), Mullen Lowe GGK (1 strieborný a 2 bronzové klince), Creo Young & Rubicam (2 bronzové klince) Istropolitana Ogilvy (2 bronzové klince), Palko Bartoš (1 strieborný klinec), Nydrle+Semelak (1 strieborný klinec), Respect APP (1 bronzový klinec), Core4 (1 bronzový klinec), NetSuccess (1 bronzový klinec), Creative Pro (1 bronzový klinec) a MW Promotion (1 bronzový klinec).

Všetky ocenené práce si môžete pozrieť tu > Zlatý klinec 2016

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu