Architekt a dizajnér Dušan Voštenák, držiteľ Ceny Fóra dizajnu 2013, predstavuje v Satelite do 6. júla časť zo svojej rozsiahlej kolekcie Taburetiek s príznačným podtitulom Zábavný nábytok do každého bytu.

Touto prácou sa autor vracia k dizajnu a zostáva verný tomu, čo charakterizuje jeho tvorbu veľkých celkov. Interiér vníma ako scénu, ktorá vťahuje diváka do hry, podnecuje jeho emócie a vnímanie priestoru. Taburetky sú farebné, hravé, vynucujú si pozornosť a reakciu užívateľa, dávajú interiéru osobitosť a vtipnú pointu.

Výstava architekta a dizajnéra Dušana Voštenáka - Taburetky-7Jednotlivé série s názvami ako Zelovoc, Tutti-Fruti, Bufet, Príroda, Dovolenka, Hudba, Pop, Zverinec či Láska vznikali v priebehu posledného roka ako program individuálnych objektov Banal Designu, ktorý nenájdete na celom svete a každý si vyberie svoj kúsok ako autorský originál podpísaný autorom.

Okrem taburetiek, ktoré sú predajné a šité na mieru, možno na výstave vidieť i samotné návrhy a modely, ktoré dokumentujú proces vzniku kolekcie.

Akademický architekt Dušan Voštenák /nar.1954/, absolvent Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, je autorom množstva architektonických a dizajnérskych návrhov a realizácii.

Je dvojnásobným držiteľom Ceny Slovenskej komory architektov CE.ZA.AR., ktorú získal v roku 2005 za expozíciu Múzea mincí a medailí v Kremnici (spoluautor Pavel Choma) a v roku 2010 za rekonštrukciu podkrovia budovy Považskej galérie umenia v Žiline.

Okrem pôsobenia v kreatívnom tíme spoločnosti Eurodesign-Ateliér, s. r. o., zastával v rokoch 2010 – 2012 post vedúceho oddelenia architekta mesta Žilina a v roku 2011 bol jedným z hlavných iniciátorov založenia Galérie Plusmínusnula v Žiline.

[message_box title=“Výstava: Dušan Voštenák – Taburetky“ color=“red“]KDE? Satelit, Výstavný a informačný bod SCD, Hurbanove kasárne, Kollárovo nám., Bratislava
KEDY? Otváracie hodiny: 13:00 – 18:00, okrem pondelka
Trvanie: do 6. júla 2014[/message_box]

Výstava architekta a dizajnéra Dušana Voštenáka - Taburetky-2 Výstava architekta a dizajnéra Dušana Voštenáka - Taburetky-3 Výstava architekta a dizajnéra Dušana Voštenáka - Taburetky-4 Výstava architekta a dizajnéra Dušana Voštenáka - Taburetky-5 Výstava architekta a dizajnéra Dušana Voštenáka - Taburetky-6Výstava architekta a dizajnéra Dušana Voštenáka - Taburetky-1Zdroj: Satelit, Slovenské centrum dizajnu

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu