Prvý celovečerný animovaný film pre deti úspešného animátora Petra Budinského, Srdce veže, vykročil v rámci vývoja o krok v pred. Vznikol teaser k filmu.      

Vytvorenie celovečerného filmu Srdce veže je ďalším krokom autorov Petra Budinského a Patrika Pašša, ml.. Po rokoch úspechov krátkometrážnej tvorby nastal čas ponúknuť slovenskému ako aj medzinárodnému divákovi jedinečný slovenský dlhometrážny film pre deti Srdce veže, ktorý sa vymyká súčasným trendom v animácii a ponúka jedinečné výtvarno vytvorené kombinovanou technológiou papierikovej animácie v spojení s 3D.

Synopsa: Riki sa s mamou sťahuje do nového bytu. Mama Rikimu nevenuje toľko pozornosti ako predtým, čo si on vysvetľuje po svojom. Krkavčí muži jej ukradli srdce. Riki sa vydáva do sveta fantázie za dobrodružstvom spolu s novou kamarátkou Emou, aby mamine ukradnuté srdce opäť získali. V ceste im však stojí nebezpečný Železný muž, ktorý chce túto malebnú krajinu ovládnuť a zmeniť na svoj obraz. Ak chce Riki zachrániť mamu musí poraziť Železného muža.

 

Peter Budinský sa prejavil ako talentovaný animátor už počas štúdia na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a RITS School v Brusseli. S filmami tWINs, Birds of Prey a Alfonsova Mucha vyhral množstvo zahraničných festivalov (Kyiv International Short Film Festival 2012, Zubroffka International Short Film Festival 2012, Animafest Zagreb 2012, ETIUDA&ANIMA 2011, Banjalukanima 2011, VGIK International Student Festival 2010, International Student Film Festival Next Reel 2010, atď.) a dostal sa aj do kino distribúcie nielen na Slovensku ale aj v Čechách.

Patrik Pašš ml. sa okrem animácie venuje aj scenáristike a grafickej tvorbe. Pašš je  autorom scenáru k filmu tWINs a tiež Posledný autobus.

Posledným spoločným filmovým počinom Petra Budinského a Patrika Pašša ml. je krátky animovaný film TAM, KDE VLÁDNE SLNKO, ktorý tvorí súčasť celovečerného dokumentárneho filmu HRANA o živote Mareka Brezovského.

Scenár Srdce Veže získal prestížnu Cenu Tibora Vichtu, ktorá je najvyššou métou slovenskej scenáristiky.

[message_box title=“Vizitka k filmu:“ color=“red“]

Názov:  Srdce Veže
Žáner:  rodinný dobrodružný animovaný film
Produkčná spoločnosť:  plutoon s.r.o.
Réžia:  Peter Budinský
Scenár:  Patrik Pašš ml.
Producent:  Barbora Roháčová
Plánovaná premiéra:  január 2020
Rozpočet:  2.500.000 eur

Všetky potrebné informácie nájdete na:
www.plutoon.sk       www.heartofatower.com    www.facebook.com/heartofatower

Vývoj filmu finančne podporil Audiovizuálny fond. Vývoj scenára filmu podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Projekt bol prezentovaný na medzinárodných koprodukčných fórach Animafest Zagreb (2013) a Cartoon 360 (2014).

[/message_box]

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu