Online influenceri svojím zásahom dnes často predčia i printové médiá, či televízie a preto sa stávajú dôležitou súčasťou komunikačných kanálov viacerých firiem. Preto si ľudia okolo spoločnosti PR.Konektor a Konektor Social založili ako samostatnú entitu agentúru The Hive, ktorá sa bude špecializovať na prácu s online influencermi. V Čechách The Hive už funguje zhruba 2 mesiace a má za sebou kampane pre Českú sporiteľňu a spoločnosť SAZKA. Agentúra sa zameria na Českú i Slovenskú republiku.

„Vývoj je neúprosný. Najmä mladé generácie (generácie Y a Z) opúšťajú „klasické“ médiá. Vznikajú nezávislé médiá, vzniká nová kategória influencerov, opinion lídrov. Moderátorov, či divadelných hercov nahrádzajú youtuberi i známi športovci. Nové hviezdy majú jeden spoločný znak – podarilo sa im v sociálnych médiách vytvoriť si vlastné, špecifické publikum, vlastný jazyk a….dokážu predávať,“ uviedla ako dôvod svojho vzniku agentúra The Hive.

Súčasťou tímu novej agentúry je Tomáš Ali Zvelebil, Mirka Labašová, Filip Švaňa a Rosťa Starý.

„Tomáš Ali Zvelebil je guru youtuberstva v Čechách a na Slovensku. Ali ma vlastnú, jedinú youtuberskú reláciu v našom regióne, Aliho parťáci na Prima Cool. Momentálne je jej súčasťou tiež reality šou Šéfík internetu, ktorá hľadá nových talentovaných youtuberov,“ povedal Filip Švaňa.

„Našou víziou je pomôcť klientom, priamym i agentúram, maximálne zužitkovať nový trend online influencerov a ich využitie v komunikácii. Zároveň chceme spájať nové komunikačné kanály s tradičnými. Ponúkame skúsenosti zo slovenského i českého trhu, vybudované kontakty a kreativitu na mieru,“ povedala Mirka Labašová, šéfka slovenskej pobočky The Hive.

Mirka Labašová predtým pôsobila v agentúre PR.Konektor, kde riadila niekoľko integrovaných kampaní, okrem iných to boli práve kampane s online influencermi pre značky Figaro, Babybel, či Milka, a zároveň má za sebou dlhoročné pôsobenie v televízii Markíza, kde pracovala na TOP projektoch ako Česko Slovenská Superstar, Hlas ČeskoSlovenska, Masterchef či Let‘s Dance.

„Súčasťou aktivít The Hive je i televízna youtuberská šou Aliho parťáci na kanáli Prima Cool (dostupnom i slovenským divákom). Jej súčasťou je i reality šou Šéfík internetu, v ktorej súťažia nádejní youtuberi. Medzi nimi nechýba ani dvojica silných slovenských kandidátov – Edyn a Lady Zika,“ dodala agentúra.

Pozrite si Edyna:

Pozrite si Lady Zika:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu