Mediálny hub je určený študentom žurnalistiky a vzniká pod vedením Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, organizácie Človek v ohrození a vydavateľstva Mafra Slovakia.

Nový mediálny hub bude zameraný na globálne témy a prepojí odborníkov z akademického prostredia, mediálnej sféry a občianskej spoločnosti.

Bude fungovať v prostredí Univerzity Komenského, kde si študenti v letnom semestri môžu zapísať voliteľný predmet Globálne výzvy, kde zároveň budú môcť teoretické poznatky preveriť v praxi a svoje novinárske texty publikovať na portáli HNonline.sk, kde vznikne nová sekcia pod názvom Globálne. Inšpiráciou pre vznik sekcie bola prestížna sekcia britského denníka The Guardian – Guardian Development.

“Nechceme študentov učiť “čo si myslieť”, ale “ako myslieť“, ako kriticky a analyticky premýšľať o rôznych globálnych témach, ako si vymieňať šablóny vnímania reality – a tiež, ako si vôbec uvedomiť, že tieto šablóny existujú,” povedal koordinátor projektu Peter Ivanič, z organizácie Človek v ohrození.

Študentom budú prednášať napr. Juraj Mesík, špecialista Svetovej banky, Elena Gallová-Kriglerová, riaditeľka Centra pre výskum kultúry a etnicity, alebo terénny pracovník organizácie Človek v ohrození v Keni ekológ Lukáš Zorád, ale aj sami študenti z vyšších ročníkov.

Mediálny hub je súčasťou vzdelávacieho projektu organizácie Človek v ohrození pod názvom Svet medzi riadkami, ktorý umožňuje „budúcim novinárom z rôznych študijných odborov získať know-how, ako sa vo svojich novinárskych príspevkoch vyvarovať stereotypov, podsúvaniu či skresľovaniu reality. A tým u publika vytvárať komplexnejší a plastickejší obraz o svete“.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu