Bývalé redaktorky z denníka SME si zakladajú svoj vlastný internetový projekt – Zenyvmeste.sk. Odchádzajú z vydavateľstva Petit Press, po vstupe finančnej skupiny Penta. Po Projekte N je to tak už druhý pokus, ako obohatiť malý slovenský mediálny trh.

„Po 20 rokoch pôsobenia v médiách si myslím, že stále chýba ženský web, ktorý bude mať vyššie ambície, než písať o celebritách, diétach a kozmetike nenáročným štýlom,“ hovorí za Ženy v meste Miriam Zsilleová, dlhoročná redaktorka zahraničného oddelenie denníka SME

Nový projekt sa bude skladať z dvoch partnerských webov – ženským bude web Ženy v meste a ďalší web bude športový, pre chlapov. Projekt chcú spustiť na začiatku nového roka 2015, no dovtedy ich nájdete aspoň na dočasnom blogu a na  facebooku či twitteri.

Názov projektu  Ženy v meste je inšpirovaný stĺpčekmi Cariie Bradshawovej zo seriálu Sex v meste, v ktorých žiaduca tridsiatnička s inteligentným humorom píše o vzťahoch pod sloganom: Carrie Bradshawová vie veľa o sexe a nebojí sa opýtať. Ani Ženy v meste sa nebudú báť pýtať na všetko, čo sa týka žien a spoločnosti, v ktorej žijú.

Vzniká nový portál odídencov z denníka SME - Ženy v meste

Pripravujú fejtóny ich autoriek, ale aj reportáže, spravodajské články a rozhovory do rubrík:

Ženy doma – domácnosť, recepty, práca z domu, bývanie…
Ženy v biznise – podnikanie, financie, príbehy podnikateliek, vzdelávanie…
Ženy vo svete – Slovenky v zahraničí, správy zo sveta o ženách a pre ženy…
Ženy vo vzťahoch – muži, ženy, deti, vzťahy so šéfmi…
Ženy a trendy alebo Trendy ženy – móda, ale aj ekológia a akékoľvek nové trendy….
Ženy a zdravie

Za projektom Ženy v meste bude aj Veronika Folentová, redaktorka a šéfka ekonomiky na webe SME , ďalej Michal Trško, súčasný šéf športového oddelenia v printe a na webe SME a tiež ďalšie spolupracovníčky SME, napríklad Malgorzata Wojcieszyńska, ktorá do SME písala hlavne o Poľsku.

„Máme ambíciu byť aj spravodajský web, písať o aktuálnych veciach z ekonomiky, politiky a spoločenskej diskusie z pohľadu žien. Hovoriť o ich postavení, problémoch pri podnikaní, prekážkach zladiť profesionálny a súkromný život, tlaku spoločnosti a rodových stereotypoch, ktoré ženám hlavne prisudzujú talent byť empatické a o niekoho sa starať, ale už menej schopnosti rozhodovať, tvoriť, presadiť sa aj v mužských odvetviach,“ dodáva Miriam Zsilleová.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu