Peter Tóth (zdroj: archív P.T.)

Na sociálnej sieti vznikla iniciatíva s menom Petra Tótha Fond PETRA TÓTHA na podporu novinármi šikanovaných obetí, za ktorou ale nestojí on. „Vami spomínaná fan page nie je moja iniciatíva. Viem o nej, ale nezakladal som ju ani ju nespravujem. Predpokladám, že stránku založil niekto z fanúšikov Ďateľ.sk,“ reagoval pre Mediahub.sk Peter Tóth.

„Budúci týždeň podávame žiadosť o registráciu Občianskeho združenia,“ uviedol pre Mediahub.sk autor iniciatívy, ktorý je zároveň adminom spomínanej stránky.

„Cieľom je pomoc ľudom, ktorí sa dostali do situácie, keď na nich poľujú novinári a ničia im život v prostredí v ktorom do vtedy pokojne žili,“ doplnil autor iniciatívy, ktorý nateraz svoju identitu ale odmietol odkryť.

„Vydavatelia niektorých „mienkotvorných“ médií v honbe za peniazmi, zmenili smerovanie svojich médií a predávajú bulvárny obsah s marketingom mienkotvornosti a toto vidíme ako veľký problém novinárov, ktorí sú možno veľakrát tlačený k bulvárnosti, ale výsledok ich práce je v konečnom dôsledku len zisk pre vydavateľa,“ uviedol autor iniciatívy.

„Je to postoj a názor, s ktorým sa dá v mnohom súhlasiť a ak sa našiel niekto, kto chce poukazovať na prešľapy novinárov, treba to len privítať,“ reagoval Peter Tóth.

Ten aktuálne čelí mediálnej kauze, ktorú rozpútal článok novinárov denníka N Moniky Tódovej a Konštantína Čikovského. > Čítaj viac

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu