ilustračná fotografia, zdroj: pixabay.com

Slovenský „Instagram“ vznikol len 12. júla 2016 a za tak krátky čas už 40 tisíc unikátnych užívateľov lajklo zverejnené fotografie 390 tisíc krát a na webe trávia v priemere 4 minúty. Z pôvodne Facebookovej skupiny Dnes nosím postupne rastie komunita na novej sociálnej sieti DayByMe.com.

Počet registrovaných užívateľov na DayByMe.com už prekročil 2 tisíc a počet nahraných fotiek sa blíži k 6 tisíckam, podľa slov zakladateľov. Fotografie, ktoré užívatelia na sieť nahrávajú sú členené prehľadne v sekciách nosím – obúvam – jem – cestujem.

„Pred približne dvomi rokmi vznikla FB stránka “Dnes nosím” spočiatku ako hobby. Po približne dvoch mesiacoch nám ľudia začali posielať ich outfity, na základe čoho sme ich začali sharovať a vytvorili akúsi komunitu, na ktorej sa stretávajú ľudia so záujmom v móde,“ povedal zakladateľ DayByMe Daniel Čačala.

repre foto DayByMe.com 29.7.2016
zdroj: repre foto DayByMe.com

„Uvedomili sme si, ze koncept “Dnes xxx” ma široký zaber a potenciál a na tomto základe vzniklo “Dnes obúvam, Dnes jem a Dnes cestujem” plus adekvátne IG účty dnes_nosim, dnes_obuvam, dnes_jem a dnes_cestujem. Nakoľko sa tieto “miniprojekty” rozbehli do štádia, že fotky nestíhame uverejňovať a rovnako spravovať marketingové aktivity začalo byt problémom vzhľadom na pravidla FB a IG, projekt sme posunuli pod vlastne krídla na web daybyme.com, kde fotky manuálne neuverejňujú admini, no ľudia sa sami vytvoria profil a prispievajú do jednotlivých kategórií,“ dodal Daniel Čačala.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu