Vznikla nová sociálna sieť pre slovenských komunálnych politikov a kandidátov. Ponúka komunikačnú platformu pre komunálnych politikov – akýsi „komunálbook“.

Potenciálnym voličom portál umožní odpútať sa od letákov a využiť obojsmernú komunikáciu so svojimi súčasnými či budúcimi zástupcami na komunálnej úrovni. Podľa nej sa nakoniec rozhodnúť či kandidáta svojim hlasom podporia alebo nie.

„Portál má význam pre zástupcov najmä v malých mestách, kde panuje predpoklad, že mladší voliči študujú alebo pracujú inde. To však nemusí znamenať, že nechcú voliť – len nemusia mať vždy dosť informácií. A práve v komunálnych voľbách neraz rozhoduje pár desiatok hlasov,“ uvádza Lukáš Bertók, spoluautor projektu transparentnyposlanec.sk.

Vznikla sociálna sieť pre slovenských komunálnych politikov - 2

Podľa Bertókových slov totiž internet, sociálne siete a ich využitie v politickom marketingu je na Slovensku stále nepreskúmaná oblasť. Kandidáti a politici sa spravidla uspokoja s vlastnou webstránkou alebo profilom na facebooku. No vlastný web i facebook profil sú komunikačné kanály, ktoré oslovujú už oslovených.

Teda voličov, ktorí už o politikovi vedia. Nemajú dosah na voličov, ktorí nemusia tušiť, kto vôbec kandiduje v ich meste či obci. Webstránka transparentnyposlanec.sk obsahuje jednoduchý vyhľadávací systém aj podľa mapy. Teda potenciálny volič je vo svojej obci za pár klikov, kdekoľvek sa fyzicky nachádza.

Napriek skutočnosti, že stránka nebola propagovaná, už dnes sa tam zaregistrovalo niekoľko potenciálnych kandidátov. Dokonca sa rozprúdila diskusia i medzi nimi navzájom.

Vytvorenie základného profilu na webstránke transparentnyposlanec.sk je zdarma. Profil umožňuje kandidátovi zverejniť svoju profilovú fotografiu, základné osobné údaje a priority.

Možnosť zverejnovať svoje predvolebné a povolebné materiály, aktívne vstupovať do ankiet, či zverejňovať svoje videá a fotogalérie je spoplatnené minimálnymi sumami. Projekt nie je viazaný na žiadnu politickú stranu ani hnutie.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu