Rádio Elán musí začať vysielať do 26. júla, inak mu udelená licencia pre rozhlasové vysielanie v zmysle zákona zanikne.

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) nás v deň výberového konania 14. mája 2014 informovala, že nový vysielateľ RADIO FORMAT CONSULTING s.r.o. získal vo výberovom konaní dve rozhlasové  frekvencie, prostredníctvom ktorých bude svoju programovú službu nazvanú Rádio ELÁN šíriť na frekvenciách 99,4 MHz v Banskej Bystrici a 92,0 MHz v Prešove.

RVR vtedy pridelia Rádiu Elán licenciu na rozhlasové vysielanie, platnú na obdobie od  31. júla 2014 do 31.7.2022, Podmienkou udelenej licencie zo zákona  je nutnosť sprevádzkovať rádio a začať vysielanie najneskôr o 360 dní, teda  do 26. júla 2015. Teda už zanedlho.

Vznikajúce Rádio Elán seba profiluje ako rádio, ktoré chce vysielať 100% slovenskej hudby. Uvidíme či sa im to podarí. V minulosti tu už fungovalo podobné rádio so slovenským a českým obsahom – Rádio Hey ale to už dnes neexistuje. Jeho programový model na poslucháča nezafungoval. Rádiu nepomohol ani background hudobnej legendy Vaša Patejdla z kapely Elán, ktorý rádio vtedy viedol.

Rádio Hey začalo svoje vysielanie v roku 2005 a skončilo v roku 2012, keď jeho rebrandingom a repozicioningom vzniklo nové Rádio Anténa, z ktorého je tiež už dnes iné rádio a to Anténa Rock > pozri

Spoločnosť Radio Format Consulting má obchodný model, ktorý spočíva v poradenstve ďalším rádiám, ktoré sú účastníkmi slovenského trhu, koordinuje im (hľadá voľné) frekvencie, pomáha a ponúka taktické rady, zvukový design, pozicioning a programing, vedie koučing na všetkých úrovniach práce v rámci rádií od programu, cez obchod a marketing,  spoločnosť je známym odborníkom v rozhlasovej brandži na Slovensku. Spolupracovala na viacerých rádiových projektoch, medzi inými – Rádio Anténa, Rádio Viva, Rádio Best FM a s mnohými ďalšími.

Tip na článok nám zaslal náš čitateľ Majo Straka. Ďakujeme.

Zisťujem detaily v spoločnosti Radio Format Consulting a v Rade pre vysielanie a retransmisiu. Správu aktualizujem.

Marián Luha

Aktualizované 15.6.2015:

„Radio Format Consulting, s.r.o. Rade neoznámila spustenie vysielania ani nepožiadala o jeho neskoršie spustenie. Na rozvysielanie frekvencií má vysielateľ 360 dní od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o udelení licencie. Uplynutím tejto lehoty licencia zo zákona zaniká. Voľné rozhlasové frekvencie sa spravidla zaraďujú do výberového konania,“ povedala pre masmedialne.info Lucia Jelčová, hovorkyňa Rady pre vysielanie a retransmisiu.

Aktualizované:

Všetky novinky o tom či rádio nakoniec začne s vysielaním > pozri

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu