zdroj: Štandard

V nedeľu 1. novembra 2020 vznikol nový internetový denník Štandard. Názov webstránky je www.dennikStandard.sk. Ambíciou Štandardu je vyvážiť silné postavenie liberálnych denníkov a portálov.

Médium je plnoformátové, bude ponúkať aktuálne spravodajstvo od politiky po kultúru a šport, aktualizované niekoľkokrát za hodinu, vlastné analytické texty, rozhovory, podcasty, reportáže, investigatívu aj komentáre, každý deň, sedem dní v týždni. Jediným majiteľom Štandardu je slovenský režisér a producent Peter Núñez.

Šéfredaktorom Štandardu je Jaroslav Daniška, ktorý je konzervatívny novinár, moderuje diskusnú reláciu Do kríža na RTVS, je šéfredaktorom katolíckej revue Impulz a písal pre denník Postoj.sk. Na Rádiu Slovensko má reláciu K2 venovanú kultúrnym osobnostiam, ktoré nie sú celebritami a na Rádiu Devín spolu so Štefanom Chrappom a Jurajom Šústom reláciu Reflektor. Píše o politike, kultúre a náboženstve, študoval v Trnave, Prahe a Varšave.

Zástupcami šéfredaktora sú Jozef Hajko a Peter Števkov. K stálym autorom nového média budú patriť Vladimír Palko, Martin Leidenfrost či investigatívna reportérka Veronika Šmiralová či renomovaný fotograf Matúš Zajac, redakciu tvorí dvadsiatka autorov, ďalšie tri desiatky autorov budú spolupracovať externe.

Štandard bude prinášať spravodajstvo, analýzy či reportáže z rôznych krajín sveta, texty z ruštiny, čínštiny, rovnako ako nemčiny, francúzštiny či angličtiny budú spracovávať redaktori priamo v médiu.

Štandard nebude odkázaný na filtre a správy zahraničných agentúr. V podstatne vyššej miere bude pokrývať dianie v strednej Európe, zvlášť v Maďarsku a Poľsku. Sesterským médiom Štandardu v Česku je portál Echo24.

Štandard začína ako otvorené a nespoplatnené médium. V budúcnosti plánuje prejsť na spoplatnený obsah, k ďalším plánom patrí vydávanie kníh, printového mesačníka a video-obsah v televíznej kvalite. Motto Štandardu je Pevný bod vo svete informácii.

(ts, red)

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu