V septembri 2016 na trhu realitných portálov pribudol inzertný free portál, ktorý sa venuje výhradne komerčným nehnuteľnostiam. „Neustále vyvíjame nové funkcie a zdokonaľujeme portál aj na základe reakcií našich používateľov,“ povedal zakladateľ nového portálu.

„Portál Priemyselné reality sme založili ako reakciu na chýbajúci portál na slovenskom trhu, ktorý by sa venoval výhradne komerčným nehnuteľnostiam. Na Slovensku pracuje množstvo maklérov, príp. celých kancelárií, ktoré sa zameriavajú na tieto nehnuteľnosti, ale priestor pre ich inzerciu bol vždy len vedľajšou kategóriou na veľkých realitných portáloch, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na byty a domy,“ povedal pre MediaWatch.Dog Patrik Volek z portálu Priemyselnereality.sk.

„Toto bol náš prvotný popud, v druhom rade išlo aj o to, že sme často od maklérov počuli, že stávajúce realitné portály nie sú na používanie najlepšie navrhnuté. Väčšina z nich využíva komplikovaný kreditový systém, teda za inzerciu platíte v nejakých kreditoch. 10 kreditov sem, 20 kreditov tam, človek ľahko stratí prehľad o výdavkoch, nie je si istý, za čo presne to platí. Chceli sme prísť s portálom, ktorý bude jednoduchý a priamočiary a na prvom mieste bude pohodlie zákazníkov, až potom zárobková činnosť,“ povedal Volek.

priemyselnereality-sk-repro-foto-3-1-2017
Najväčším prevádzkovateľom inzertných webov na Slovensku je spoločnosť United Classifieds, ktorú vlastní vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia a finančná skupina Penta.

Súčasť portfólia spoločnosti United Classifieds tvoria inzertné weby patriace pod skupinu Azet.sk, ako sú napríklad Byty.sk, Chaty.sk, Bazar.sk a portál Nehnutelnosti.sk.

Je predpoklad, že trh s inzertnými portálmi sa bude na Slovensku i naďalej vyvíjať. „V oblasti online inzercie vidíme veľký potenciál. United Classifieds považujeme za dobrú investičnú príležitosť a veríme schopnosti Azet.sk túto činnosť ďalej rozvíjať, ” uviedol pri príležitosti akvizície United Classifields Peter Andits, investment manager skupiny Penta Investments. Čítajte viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu