repro foto: Vanity Fail

Na Slovensku v sobotu 17. novembra odštartoval nový portál s názvom Vanity Fail. Jeho autormi sú Štefan Šperka a Andrea Jacenková.

Obaja pôsobili niekoľko rokov v médiách. Vanity Fail sa profiluje ako magazín s kvalitnými rozhovormi, informáciami zo sveta freelancerov, módy, celebrít, či politikov, ale aj ľudí, ktorým štandardné médiá nedávajú priestor.

“V dnešnej dobe vládne častokrát zo strany čitateľov akási frustrácia, že tu chýba kvalitný obsah, všetko je bulvárne, s bombastickými titulkami. My chceme ukázať, že sa dá všetko robiť aj inak. Našim cieľom je prinášať naozaj prepracované a profesionálne pripravené reportáže nielen zo sveta celebrít, chceme ukázať v inom svetle napríklad politikov. Rovnako máme v pláne pracovať na kvalitnom videoobsahu, ktorý je pre nás jedným zo základných pilierov, ktoré sme sa rozhodli postaviť,” povedal Šperka.

Medzi prvými článkami je obsiahly rozhovor s Milanom Bardúnom, ktorý sa živí ako blogger o jeho práci, živote a nástrahách profesie bloggera, či pracovnom vyhorení, ale aj so Celeste Buckingham o postavení žien v šoubiznise, ženskej sile a emancipácii, vzťahoch a kariére V rámci videoobsahu Vanity Fail predstavilo aj politika Richarda Sulíka v rýchlom videorozhovore.

“Chceme jednoducho médium, ktoré dá rovnako kvalitný priestor verejne známym ľuďom ako aj človeku, ktorý nás zaujal z úplne iného dôvodu, ako z dôvodu mediálnej slávy. Na Slovensku máme nespočetne veľa zaujímavých ľudí. Ľudí, ktorých nevidno bežne na „obrazovke“, a predsa takých, ktorí majú čo povedať a v neposlednom rade majú čím inšpirovať. A práve inšpirácia je to, čo mi vo vačšine mainstreamových médií asi najviac chýba. Zaslúži si rozhodne viac priestoru. O to sa chceme pokúsiť,” hovorí Jacenková.

Andrea Jacenková pracovala v spoločnosti Ringier Axel Springer ako fotografka pre magazín Nový Čas Víkend, venuje sa tiež interiérovému dizajnu. Vyštudovala Fakultu architektúry na STU v Bratislave. Pred prácou v Ringieri pracovala ako freelancer.

Štefan Šperka pracoval v Novom Čase najskôr ako redaktor, neskôr šéf oddelenia šoubiznisu. Rovnakú funkciu zastával aj v dnešnom vydavateľstve News and Media Holding, v 7 Plus. Momentálne sa venuje online projektom FAKT24, vipstory.sk a 4. rok spolupracuje s vydavateľstvom Scandal Media Group Karla Vagnera.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu