Bulvárny redaktor Štefan Šperka pracoval ako vedúci oddelenia šoubizu v denníku Nový Čas a aj v denníku Plus Jeden Deň. Rozhodol sa odísť a založil si nový portál VIPstory.sk v spolupráci s českými podnikateľmi Karolom Vágnerom a Vítkom Koldinským. Aktuálne prišiel na trh aj ich druhý webový projekt inStory.sk, ktorý bude prinášať spoločensko-politické témy.

„Chceme prinášať širšie spektrum informácií, a preto sme sa rozhodli rozšíriť naše pôsobenie aj do iných oblastí ako je šoubiznis. Naša nová stránka instory.sk má 4 rubriky: politika, správy, šport a auto/moto. Podnet na vytvorenie nového portálu inStory prišiel aj od našich čitateľov, ktorí nám písali, že im chýbajú aj kauzy z oblastí spravodajstva, či politiky. A keďže naša platforma si našla už za prvé mesiace dostatočné množstvo čitateľov, povedali sme si: prečo nie? Aj tieto impulzy od čitateľov sú dôkazom, že to čo robíme, robíme dobre,“ povedal Štefan Šperka, šéfredaktor webov VIPstory.sk a inStory.sk.

„Samozrejme, že chystáme aj iné projekty, ktoré budeme postupne našim čitateľom predstavovať. Určite pôjde o exkluzívne „novinky“, ktoré na slovenskom mediálnom trhu ešte nie sú. Myslíme si, že naša redakcia síce počtom ľudí nekonkuruje veľkým vydavateľstvám, no témovo sa držíme na vysokej úrovni, za čo chcem všetkým členom môjho tímu poďakovať,“ povedal Šperka.

Štefan Šperka, inStory.sk, VIPstory.sk
Štefan Šperka, šéfredaktor inStory.sk, VIPstory.sk (zdroj: Story Publishing)

Ďalšou novinkou bude vlastná televízna relácia s názvom DoNAHA!, ktorá bude o spovedaní celebrít. Pôjde o rozhovor tvárou v tvár a cieľom relácie bude ukázať hviezdy šoubiznisu, politiky, ale aj iných oblastí tak, ako ich málokto vidí.

„Ako bude finálna podoba relácie vyzerať sa naši čitatelia dozvedia už v septembri, kedy spúšťame prvý diel. Aj hostia sú naozaj exkluzívni a je sa rozhodne na čo tešiť,“ doplnil Šperka.

VIPstory.sk je po grafickej stránke porovnateľný s českými webmi konkurencie super.cz alebo extra.cz.

Sesterským webom vipstory.sk je vipstory.cz, ktorý funguje v Česku a spadá pod Scandal Media Group, ktorá má široký záber v českom mediálnom prostredí, a ktorá VIPstory.sk poskytla technologický servis. Rovnaká grafická podoba je aj v prípade www.inStory.sk.

Návštevnosť portálu www.VIPstory.sk podľa Štefana Šperku, za prvých 5 mesiacov nasledovná:

Apríl: 120 204
Máj: 125 987
Jún: 138 324
Júl: 256 409
August: 266 414

„Ideme už aj do oficiálneho merania čoskoro,“ doplnil pre masmedialne.info Šperka.

Scandal Media Group vlastní Karel Vágner a Vítek Koldinský, ktorí disponujú širokým portfóliom aktivít vrátane ATL agentúry S!360, PR agentúry Fruit Factory, digitálnej nákupnej agentúry Programmatic Media, mediálneho poradenstva, celebrít a PR managmentu pod značkou SCANDAL! a softvérová spoločnosť RedButton Technologies.

Karel Vágner predtým pôsobil aj vo vydavateľstvách Ringier a Vltava-Labe-Press. Vítek Koldinský zas v dcérskej spoločnosti Economie (predtým Centrum Holdings) DALTEN Media, ktorá prevádzkuje web RealityMix.cz.

K činnostiam Scandal Media Group patria aj vydavateľské aktivity spoločnosti Scandalist a e-commerce projekt BonAffaire. Súčasťou ich portfólia sú aj podiely v spoločnosti DALTEN Media a najväčšej stredoeurópskej fotobanke Profimedia.

Spoločnosť Story Publishing prevádzkuje v českej republike weby VIPstory.cz, InStory.cz, POPstory.cz, SPORTstory.cz, KRIMIstory.cz, MOTOstory.cz, HomeStory.cz a HobbyStory.cz, na Slovensku spomínané INstory.sk a VIPstory.sk.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu