Za novým portálom s podtitulom „zápisky z budúcnosti“ stojí Michal Meško, majiteľ kníhkupectiev Martinus.sk/Foxford.

„Budúcológia je web pre všetkých, ktorí už dnes rozmýšľajú, ako bude vyzerať zajtrajšok. Naším cieľom je prinášať témy a novinky, ktoré ukážu fascinujúci svet nových a exponenciálnych technológií, no zároveň nás prinútia zamyslieť sa nad všetkými výzvami, ktoré prinesú a čo s tým ako spoločnosť urobíme,“ uviedol Michal Meško na novom webe.

„V októbri 2016 som mal možnosť zúčastniť sa týždenného pobytu na Singularity University (…) za týždeň sme mali takmer 30 prednášok od špičkových ľudí na najrôznejšie témy od umelej inteligencie, cez virtuálnu realitu a digitálnu medicínu až po smart záchody analyzujúce vašu DNA po každom… spláchnutí,“ uviedol Meško čo ho viedlo písať o novinkách z exponenciálneho sveta.

„Priebežne som počas týždňa tweetoval, ale nie všetko sa dalo zachytiť a vysvetliť v kontexte. Hneď po návrate na Slovensko som spísal na blog sériu niekoľkých článkov so zhrnutím jednotlivých tém. Novinky z exponenciálneho sveta sa však nezastavili a preto som sa rozhodol vytvoriť im priestor vo forme Budúcológie,“ doplnil Meško.

Michal Meško je majiteľom kníhkupectiev Martinus.sk/Foxford, je členom redakčnej rady denníka N a spolu s majiteľom denníka Antonom Zajacom zo softvérovej spoločnosti ESET finančne podporili i vznik nového politického hnutia Progresívne Slovensko.

Čítaj viac:

Majiteľ denníka N finančne podporil vznik nového politického hnutia Progresívne Slovensko (aktualizované)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu