Novovzniknutý portál Včas.sk evokuje istú podobnosť s bulvárnym portálom Čas.sk, vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia. Šéfredaktorom nového projektu je Štefan Šperka, ktorý predtým pôsobil, ako šéfredaktor portálu FAKT24.sk, ktorý bol tiež nápadne podobný portálu FAKT24.PL, ktorý prevádzkuje vydavateľstvo Ringier Axel Springer v Poľsku. Šperka v minulosti vo vydavateľstve Ringier Axel Springer na Slovensku pôsobil, ako vedúci oddelenia šoubizu v redakcii denníka Nový Čas.

Šperka uviedol že redakciu nového portálu tvoria skúsený žurnalisti, ale i študenti žurnalistiky z Bratislavy, Nitry a Trnavy. “Som presvedčený, že máme čo čitateľom ponúknuť a do roka máme ambíciu byť v prvej tridsiatke webov na Slovensku,” netajil svoje plány Štefan Šperka, šéfredaktor portálu Včas.sk.

“Vizuálne sme sa sa portál www.vcas.sk snažili priblížiť svetovým trendom, ktoré v online svete fungujú. Profilujeme sa ako spravodajský portál, nevyhýbame sa však ani odvážnejším témam. Chceme čitateľom poskytnúť široké spektrum informácií. To znamená, že si u nás nájde každý jeden to, čo hľadá. Nielen politiku, šport a spravodajstvo, či šoubiznis, ale aj servisné témy, svet ženy, novinky pre mužov, ako aj videá a videoblogy. Možnosť u náš vytvoriť si svoj vlastný profil na vlastné blogy bude mať každý jeden čitateľ,” dodal Šperka.

Aktualizované: Na otázku či je podobnosť s portálom denníka Nový Čas čisto náhodná, Štefan Šperka pre mediawatch.dog odpovedal: „Tento druh média má svoje typické charakteristiky. Nájdete ich rovnako v nemeckom Bilde, či v britskom The Sun. Červené logo v štvorci je tohto typickým príkladom. Pri hladaní vhodného mena sme chceli niečo krátke a svižné s voľnou doménou. Názov Včas sa nám zapáčil, lebo ako tvrdíme, niekto má čas a niekto potrebuje informácie skutočne včas. Rovnako sme skúšali viacero farebných alternatív ale ani jedna za do grafického konceptu nehodila. Odtieň červenej je navyše iný. Vychádzali sme prevažne zo zahraničných webov a podobnosť je samozrejmá, pretože takýmto štýlom je robený napríklad aj Bild, Blesk, Kronen Zeitung a množstvo iných webov nielen na Slovensku. Určite sme nič nekopírovali z webu Nového Času ani to nebolo našim zámerom,“ povedal.

Za novým portálom má stáť skupina britských investorov, ktorých na Slovensku zastupuje Advokátska kancelária Renáty Záhorákovej & partners v Bratislave. “Za nami nie sú žiadne finančné skupiny s podnikateľskými aktivitami na Slovensku, ani nič podobné a to nám dáva slobodu akú nemá na Slovensku takmer žiadne iné médium,” spresnil Šperka.

Bulvárny redaktor Štefan Šperka v minulosti pracoval ako vedúci oddelenia šoubizu v denníku Nový Čas a neskôr aj v denníku Plus Jeden Deň, odkiaľ odišiel a založil nový portál VIPstory.sk, neskôr INstory.sk a FAKT24.sk v spolupráci s českými podnikateľmi Karolom Vágnerom a Vítkom Koldinským zo spoločnosti Scandal Media Group. Vzápätí krátko pôsobil i ako redaktor v portáli ParlamentneListy.sk.

„Keď ma približne pred 4 mesiacmi oslovili do projektu Včas, rozhodoval som sa niekoľko týždňov. Môj novinársky život bol na rázcestí a otázkou bolo, či v ňom pokračovať, alebo sa presunúť do inej sféry môjho pôsobenia. Dôležitým faktorom bolo, či bude médium nezávislé, či bude pod nejakým politickým vplyvom a či bude jeho financovanie bezproblémové,“ uviedol Štefan Šperka vo svojom príhovore na novom webe Včas.sk.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu