Najväčšie vydavateľstvo na Slovensku spoločnosť News and Media Holding prichádza na trh s novým titulom pod názvom EMMA Antistresové omaľovánky.

„Antistresové omaľovánky sú na Slovensku hitom posledného roka, pričom tento trend ku nám prišiel zo zahraničia. Viaceré z nich sa aktuálne umiestňujú medzi našimi najpredávanejšími titulmi, takže je o ne momentálne zvýšený záujem,“ povedal pre Masmediálne.info Michal Meško, majiteľ vydavateľstva Martinus.sk.

Tento trend využilo aj vydavateľstvo News and Media Holding. Nový tlačený titul Antistresové omaľovánky bude vychádzať v dvojmesačnej periodicite, ako subbrand ženského magazínu EMMA. Vydavateľstvo tak bude mať vo svojom portfóliu po novom už 19 tlačených médií.

Cieľovou skupinou magazínu EMMA sú primárne ženy, ktoré vyhľadávajú práve antistresové omaľovánky. Nový titul bude vychádzať na 100 stranách a prvé číslo vyjde na prelome mesiacov január-február s podtitulom Kreatívne maľovanie pre Teba. V aktuálnom vydaní magazínu EMMA nájdu čitatelia na ukážku supplement – 8 stranovú teasingovú verziu publikácie EMMA Antistresové omaľovánky, ktorá má vyvolať záujem čitateliek a navnadiť ich na nový titul, ktorý vyjde na prelome mesiacov január-február na 100 stranách.

„Keďže cieľová skupina potenciálnych čitateliek je najbližšia jednému z najobľúbenejších ženských magazínov na trhu, rozhodli sme sa využiť potenciál značky,“ povedal Jindřich Staněk, marketingový riaditeľ vydavateľstva News and Media Holding.

„Je jedno, či máte dvadsať alebo šesťdesiat rokov, omaľovankami sú posadnutí úplne všetci! A tak sme vám jedny pribalili k EMME ako darček. Lebo vás máme rady a chceme, aby ste sa trochu zahrali,“ uviedla redakcia EMMA na svojom webe.

„Ako špeciálny darček sme do februárového čísla pribalili malú ochutnávku toho, čo pripravujeme. Spätná väzba je vynikajúca a tomuto novému titulu dáva šancu na úspech,“ doplnil Jindřich Staněk.

obalka EMMA febaruarove cislo 2016 + darcek Antistresove omalovanky
februárové číslo EMMA + Antistresové omaľovánky

Ženský magazín EMMA prešiel nedávno redizajnom. Novú tvár mu dala dizajnérka Mikina Dimunová.

“Kľúčovým prvkom redizajnu je koncept založený na hre s eklektickým systémom typografie. Logotyp Emmy získal prvok variability, aby mohol reagovať na tendenčnosť v móde, a prispôsobiť sa aktuálnym trendom. Typografia loga si zachovala minimalizmus vo svojej siluete, ale je nanovo vybudovaná, aby pôsobila výraznejšie. Vnútorný layout má navrhnuté elementy, ktoré mu zaručia vysokú rozpoznateľnosť. Emma je časopis, ktorý je najmä módny, preto je jej nová tvár štýlovo čistá a jasne zadefinovaná. Koncept layoutu je navrhnutý tak, aby dynamicky reagoval na obsah a vizuálnu tému čísla, ” povedala pre Masmediálne.info autorka redizajnu Mikina Dimunová. > Čítajte viac.

Špeciálne strany omaľovániek zaradilo vydavateľstvo aj do aktuálneho čísla svojho ďalšieho ženského titulu, ktorým je dvojmesačník typu DIY (Do It Yourself) pod názvom Mollie tvorí.

O vydavateľstve News and Media Holding (NMH)

News and Media Holding je súčasťou mediálneho holdingu skupiny Penta Investments a patrí medzi najväčšie mediálne domy na Slovensku.

Generálnym riaditeľom News and Media Holdingu je Peter Mertus, ktorý predtým pôsobil vo vydavateľstve Ringier Axel Springer Slovakia, ako generálny riaditeľ.

Onlinové tituly vydavateľstva tvoria weby Aktuálne.sk, Pluska.sk, Centrum.sk, Atlas.sk, Trend.sk, eProfit.sk (pozn.: len do 31. decembra 2015, keďže od januára 2016 sa tiul stal súčasťou portfólia vydavateľstva Petit Press. > Čítajte viac), Plus7dní.sk, Mediálne.sk, Gazduj.sk, Wanda.sk, Žena.sk, Emma.sk, MódneTipy.sk, Glanc.sk, DobréJedlo.sk, TRENDreštaurácie.sk a iZdravie.sk a mamaja.sk, mamaaja.cz a casopisfitstyl.sk a weby jednotlivých printových titulov.

Súčasťou News and Media Holding sú aj printové tituly, ako Plus JEDEN DEŇ, Plus 7 dní, BREAK (predtým Brejk), Trend, Profit (pozn.: len do 31. decembra 2015, keďže od januára 2016 sa titul stal súčasťou portfólia vydavateľstva Petit Press. > Čítajte viac), Šarm, Báječná žena, EMMA, EMMA Antistresové omaľovánky, Pekné bývanie, Záhradkár, Zdravie, Dobré jedlo, Poľovníctvo a rybárstvo, Mollie tvorí, Včielka a Zornička a  MAMA a ja, Adamko a FITštýl. Tituly určené detskému čitateľovi patria pod vydavateľstvo Orbis In, v ktorom má vydavateľstvo NMH majoritný 51%-ný majetkový podiel. Čítajte viac.

Prečítajte si tiež:
Skupina Penta získala v Čechách vydavateľstvo Astrosat Media
> Skupina Penta Investments získala podiel vo firme vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu