titulka iRozhlas.cz

V utorok 18. apríla začal svoju činnosť nový spravodajský portál z dielne redakcie Českého rozhlasu. Na novom online projekte nájdete aj komentáre novinára Petra Šabatu, ktorý pôsobí v rozhlase, ako vedúci programu Rádiožurnálu a predtým bol zástupcom šéfredaktorky denníka SME.

Nový portál má čitateľom ponúknuť pôvodné spravodajstvo, chce prinášať vlastné kauzy, ale i pravidelné rubriky a čitateľom predstaví inovatívne dátové formáty.

Novinári z redakcie Českého rozhlasu budú tvoriť webové spravodajstvo, ktoré bude podporovať rozhlasové vysielanie. Nový portál čitateľovi ponúkne i internetovú podobu reportáží, ktoré vznikajú v investigatívnej redakcii Českého rozhlasu, pod vedením Janeka Kroupu.

Nový spravodajský portál iRozhlas.cz má ambíciu prinášať tiež viac informácií o osobnostiach, ktoré pôsobia v Českom rozhlase. Informáciu o novom spravodajskom webe priniesol portál Českého rozhlasu. 

„Český rozhlas má od dnešného dňa rýchly a spoľahlivý spravodajský web. Teší ma, že ten malý dlh, ktorý sme mali smerom k verejnosti, sme už splatili. Vytvoriť svojbytné webové spravodajstvo, ktoré bude podporovať naše vysielanie, ale zároveň spracúvať vlastné témy, patrilo k jednej z priorít ČRo,“ povedal generálny riaditeľ Českého rozhlasu René Zavoral pre web Rozhlas.cz.

„Veríme, že na mediálnom trhu plnom vlastníckych tlakov máme exkluzívny tovar: nestranné, nezávislé a spoľahlivé spravodajstvo zo značkou Český rozhlas. Môžeme ponúknuť plnokrvný portál, ktorý slúži iba svojím čitateľom,“ dodal šéfredaktor nového portálu iRozhlas.cz Radek Kedroň pre web Rozhlas.cz. 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu