titulka iRozhlas.cz

V utorok 18. apríla začal svoju činnosť nový spravodajský portál z dielne redakcie Českého rozhlasu. Na novom online projekte nájdete aj komentáre novinára Petra Šabatu, ktorý pôsobí v rozhlase, ako vedúci programu Rádiožurnálu a predtým bol zástupcom šéfredaktorky denníka SME.

Nový portál má čitateľom ponúknuť pôvodné spravodajstvo, chce prinášať vlastné kauzy, ale i pravidelné rubriky a čitateľom predstaví inovatívne dátové formáty.

Novinári z redakcie Českého rozhlasu budú tvoriť webové spravodajstvo, ktoré bude podporovať rozhlasové vysielanie. Nový portál čitateľovi ponúkne i internetovú podobu reportáží, ktoré vznikajú v investigatívnej redakcii Českého rozhlasu, pod vedením Janeka Kroupu.

Nový spravodajský portál iRozhlas.cz má ambíciu prinášať tiež viac informácií o osobnostiach, ktoré pôsobia v Českom rozhlase. Informáciu o novom spravodajskom webe priniesol portál Českého rozhlasu. 

„Český rozhlas má od dnešného dňa rýchly a spoľahlivý spravodajský web. Teší ma, že ten malý dlh, ktorý sme mali smerom k verejnosti, sme už splatili. Vytvoriť svojbytné webové spravodajstvo, ktoré bude podporovať naše vysielanie, ale zároveň spracúvať vlastné témy, patrilo k jednej z priorít ČRo,“ povedal generálny riaditeľ Českého rozhlasu René Zavoral pre web Rozhlas.cz.

„Veríme, že na mediálnom trhu plnom vlastníckych tlakov máme exkluzívny tovar: nestranné, nezávislé a spoľahlivé spravodajstvo zo značkou Český rozhlas. Môžeme ponúknuť plnokrvný portál, ktorý slúži iba svojím čitateľom,“ dodal šéfredaktor nového portálu iRozhlas.cz Radek Kedroň pre web Rozhlas.cz. 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu