Ako sme informovali, od januára 2016 bol po 10 rokoch opäť obnovený český bulvárny online denník Bleskově.cz. Konkurenciou sú preň Super.cz vydavateľstva Borgis, Blesk.cz a Ahaonline.cz vydavateľstva Czech News Center, ale i Expres.cz vydavateľstva Mafra. Za mesiac február, podľa NetMonitora dosiahol web Bleskově.cz až 820 tisíc reálnych čitateľov.

Bulvárny web Bleskově.cz od roku 2004 prevádzkovala spoločnosť Centrum Holdings, ktorá je dnes už súčasťou vydavateľstva Economia. Doménu Bleskově.cz od Economie v roku 2015 kúpila skupina Scandal Media Group, vlastník vydavateľstva Scandalist a následne urobila relaunch projektu.

citanost-ru-super.cz, blesk,cz, expres.cz,bleskove.cz,ahaonline.cz-februar 2016-tabulka Masmedialnr.info, zdroj dat-NetMonitor
tabuľka: Masmediálne.info, zdroj dát: NetMonitor

Bleskově.cz sleduje pokrytie spoločenských a politických tém s bulvárnym obsahom. Zahŕňa rubriky, ako Správy, Politika, Celebrity, Krimi, Šport, Štýl a Auto.

„Naše aktivity sa snažíme neustále rozširovať a web bleskově.cz sa stal vlajkovou loďou nášho vydavateľstva. Všetky aktivity skupiny majú synergický efekt a zapadajú do seba ako dieliky puzzle, “ povedal Vítek Koldinský, spolumajiteľ skupiny Scandal Media.

„Naším cieľom bolo okamžite sa zaradiť medzi rešpektované a navštevované weby, čo sa nám podľa prvých výsledkov podarilo. Dokonca sme predčili vlastné očakávania, “ povedal Karel Vágner, spolumajiteľ skupiny Scandal Media.

Redakciu webu Bleskově.cz tvoria internisti Marek Kuřina, Jitka Slavíková, René Kekely a Štefan Šperka, externí redaktori, ale i stylista Filip Vaněk a mediálne známy rybár Jakub Vágner a Pavel Boček.

„Tento úspech nie je iba moju zásluhou. Za mnou stojí skvelý skúsený tím redaktorov, ktorí denne prináša výber najzaujímavejších tém a káuz z politiky, šoubiznisu, športu a iných oblastí. Mám veľkú radosť, že sme sa bleskovo dostali na tieto čísla a podarilo sa nám značku Bleskově.cz s 10 ročnou tradíciou dostať späť medzi ľudí. Pri spustení sme si stanovili métu, ktorá sa nám podarila veľmi rýchlo preskočiť a o to viac si prácu celého tímu cením, “ povedal Štefan Šperka, šéfredaktor Bleskově.cz a VIPstory.sk.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu