repre foto: FB/Igor Matovič

Vznikol web statusyigoramatovica.sk, ktorý poskytuje prístup k premiérovým statusom aj pre zablokovaných ľudí a ľudí bez účtu na Facebooku.

Premiér Igor Matovič intenzívne komunikuje svoje vyjadrenia cez sociálnu sieť Facebook. Nakoľko sa však ide o jeho osobný účet a nie o stránku, k statusom nemá prístup široká verejnosť bez účtu na tejto sociálnej sieti, prípadne zablokovaní ľudia. Len za posledných niekoľko dni pritom uverejnil viac ako 20 statusov, pričom mnohé vyjadrenia komunikoval len na sociálnej sieti.

Cieľom webu statusyigoramatovica.sk je poskytnúť k statusom premiéra prístup aj ľuďom, ktorí sa zaujímajú o verejné dianie, no či už z dôvodu zablokovania, alebo absencie účtu na sociálnej sieti Facebook nemajú prístup k vyjadreniam 3. najvyššieho ústavného činiteľa Slovenskej republiky.

„Našim cieľom nie je podporovať akékoľvek politické názory, či politikov alebo politické strany, ale poskytnúť prístup k informáciám širokej verejnosti, ktorá o ne doteraz mohla byť ukrátená,“ uviedol Marek Mach, predseda občianskeho združenia Mladí.

Za projektom stojí občianske združenie Mladí, ktoré prevádzkuje aj iniciatívy Mladí proti fašizmu, Mladí za klímu a projekty Správy Mladí a Dúhy.sk.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu