Webové stránky cestaplus.sk boli od 2.apríla do 8. apríla offline. Výsledkom tejto krátkej prestávky sú webové stránky v novom dizajne. Nie je to, ale jediná zmena.

Ako bolo avizované zo strany redakcie webu cestaplus.sk ešte pred plánovaným “vypnutím”, cieľom redizajnu bolo okrem iného spojiť web aj noviny pod jednu značku.

titulka novín Slovo+

„Web, ktorý bol predchodcom toho aktuálneho, vznikol pred viac ako štyrmi rokmi a postupne sme naň pristavovali nové rubriky, funkcie a stal sa neprehľadný, z časového hľadiska aj dizajnovo zastaraný. Medzičasom vznikli noviny Slovo+ a po roku existencie sme zvážili spojiť oba projekty dokopy pod jednu značku – Slovo+. Existujú teda noviny aj web, na ktorých pracuje jedna redakcia. Umožnilo nám to aj jednotnú komunikáciu voči čitateľom navonok,” uviedol pre Mediahub.sk Martin Ližičiar.

Nový dizajn ešte nie je úplne hotový, keď sa čitateľ preklikne na hlavnú ponuku v ľavom menu, dozvie sa, že ďalšie funkcie budú dostupné už čoskoro.

„Snažili sme sa, aby web vyhovovalo najnovším požiadavkám, je teda plne responzibilný a dá sa hravo čítať aj na mobile či tablete. Snažili sme sa, aby bol čo najčistejší a minimalistický. Postupne budujeme ďalšie funkcie, jedna z nich, nám milá – je tá, keď sa stránka zafarbuje podľa titulnej fotky – na ktorej pracujeme,“ priblížil zmeny dizajnu Martin Ližičiar.

Redizajnovaný web s novým názvom Slovo+ je veľmi svižný a prehľadný. Zmeny, ale neboli jednoduché.

„Najťažšie bolo asi to, že sme všetko robili za plnej prevádzky – stále vychádzali nové texty a každé dva týždne nové noviny. Bolo treba zosúladiť všetky bežiace procesy a nájsť si silu aj na tieto ďalšie,“ uviedol Martin Ližičiar.

Dnes musí byť každý, kto chce uspieť na internete inovatívny a neustále v strehu, aby sa prispôsoboval požiadavkám na on-line trhu.

Cieľom webových stránok Slovo+ je prinášať evanjelium príťažlivým spôsobom, o čo sa chce redakčný tím snažiť zo všetkých síl.

Texty by mali byť zrozumiteľné a príťažlivé, v tomto nastavení pripravuje redakcia aj nové rubriky a formáty.

Výsledkom vypnutia webu cestaplus.sk, ktoré sa udialo na začiatku mesiaca apríl, je moderný a príťažlivý webmagazín s mnohými technickými vychytávkami, ktoré sa postupne doplnia.

Porovnajte dizajn.

Pred:

cestaplus.sk, repro foto 2.4 .2018

Po redizajne:

slovoplus.sk, repro foto 25. 4. 2018

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu