Agentúra Wiktor Leo Burnett získala shortlist za prácu Periskopy pre Slovenskú správu jaskýň a agentúra Triad za prácu 17. november pre klienta O2 Slovakia. Na prestížnom festivale súťažia agentúry z viac ako 80 krajín sveta. Finále festivalu sa uskutoční 18. mája v New Yorku.

V kampani pre Slovenskú správu jaskýň vytvorila agentúra Wiktor Leo Burnett periskopy pomocou ktorých môžu záujemcovia absolvovať virtuálnu prehliadku slovenských jaskýň. Kampaň pracovala so sloganom „Poďte dnu do prírody“.

V periskope bol umiestnený smartfón Samsung s aplikáciou v ktorej si mohol užívateľ pozrieť niektorú z 12 jaskýň. Vďaka reálnej podobe periskopu sa stáva virtuálna prehliadka neobyčajným zážitkom. Čítaj viac.

Za prácu Periskopy získala agentúra WLB v októbri 2016 už strieborné ocenenie z Golden Drum v kategórii OOH, zlaté ocenenia v domácej súťaži Zlatý klinec 2016 v kategórii Out of home a v kategórii New media (kreatívne využitie netradičných, alebo nových médií). Na festivale New York Festivals s prácou súťaží v kategórii Use of Technology. 

Pozrite si case study video:

 

Shortlist si na New York Festivals vysúťažila aj reklamná agentúra Triad v kategóriách Mobile Websites a Mobile Messaging.

Mobilný operátor O2 v digitálnej kampani 17. novembra 2016 svojím zákazníkom pripomenul, že sloboda nie je samozrejmosť a prekročenie hraníc bolo pred 17. novembrom 1989 trestným činom. Kampaň používala hashtag #nikdyneprestaneme. Súčasťou kampane bol aj článok v magazíne O2.

Ak zákazník využívajúci službu O2 Dáta (pripojenie na interent cez O2) napísal do svojho prehliadača zahraničnú internetovú stránku, napríklad s koncovkou .com, bol automaticky presmerovaný na microsite, ktorá mu oznámila a pripomenula aký bol svet pred 17. novembrom 1989.

„Pokúsili ste sa navštíviť zahraničnú stránku. Svojvoľne opustenie územia republiky sa do roku 1989 trestalo odňatím slobody až na päť rokov,“ uvádzalo sa na  microsite:


A ak zákazníci mobilného operátora O2 dňa 17. novembra 2016 reálne opustili územie Slovenska a prekročili „hranice“, dostali od svojho operátora textovú správu SMS v znení:

„Pred rokom 1989 bolo prekročenie hraníc trestným činom. Sloboda nie je samozrejmosť. Preto si dnes s úctou pripomíname 17. november. #nikdyneprestaneme. Vaše O2“

Pozrite si case study video:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu