foto: PEKNE & DOBRE

Yeme v novej kampani komunikuje otvorenie novej predajne na Búdkovej ceste v Bratislave a zároveň komunikuje svoje 1. narodeniny. Nový obchod sa otvára v čase, kedy spoločnosť oslavuje rok od otvorenia prvej predajne na Tomášikovej. Nová kampaň pracuje so sloganmi “Nechceme vyrásť z našich ideálov a snov”, „Plnochutné potraviny už 2-krát v Bratislave“ a „Ďakuyeme – Len vďaka vám oslavujeme 1. narodeniny“. Odštartovala 20. marca a je z dielne kreatívneho štúdia ilustrátora Martina Bajaníka, ktorý vytvoril nielen značku Yeme, ale i značky Shtoor, alebo Foxford.

„Pri tvorbe kampaní vždy najprv rozmýšľame, čo unikátne by sme vedeli zákazníkovi ponúknuť. Tentoraz vyhral formát predajne, ktorý sme nazvali Malé chutné Yeme a v ktorom by sme chceli oživiť jednak malý mestský nákup a tiež nakupovanie detí, ktoré odľahčí trocha rodičom a tiež učí deti samostatnosti a zodpovednosti,“ povedal pre mediawatch.dog! autor kampane Martin Bajaník z kreatívneho štúdia PEKNE & DOBRE.

„Preto vznikol koncept “Nechceme vyrásť z našich ideálov a snov”, ktorý komunikuje jednak hlavné atribúty Yeme a tiež zameranie na detského stravníka. Súčasťou komunikácie budú tiež napr. detské peniaze, čiže nákupné poukážky v malej hodnote alebo asistencia pri detskom nákupe. Aj preto sme zvolili farebnejší a veselší tón kampane. Súčasťou kampane je napríklad leták, v ktorom uverejňujeme komix s príbehom našich potravín,“ doplnil Martin Bajaník.

Koncept potravín Yeme ostane aj v novej predajni zachovaný a bude sa orientovať skôr na ponuku od domácich farmárov, predajňa bude mať menšie rozmery, ako na Tomášikovej ulici. Čítajte viac.

Kampaň prebieha od 20. marca do zhruba polovice apríla 2017, zahŕňa OOH komunikáciu, citylighty a P.O.S., ale i letáky do schránok a prebieha aj v online prostredí, na sociálnej sieti. „Cieľová skupina je lokálna, čiže zameraná na konkrétne priľahlé štvrte, ide o rodinného zákazníka a samozrejme, deti,“ doplnil Bajaník.

„Keďže robíme veľmi lokálnu kampaň a napríklad citylighty je možné nakúpiť len v rámci celého mesta, v iných štvrtiach komunikujeme iné message ako napr. “2 predajne v Bratislave” alebo “1. narodeniny”, keďže nový obchod sa otvára v čase, v ktorom Yeme oslavuje rok od otvorenia prvej predajne na Tomášikovej,“ povedal Bajaník.

Vizitka kampane:
Creative director / art director / copywriter / ilustrátor: Martin Bajaník, PEKNE & DOBRE

Prečítajte si tiež:

Martin Bajaník: Príbeh médií, ktoré nám popisovali chod sveta už nie je aktuálny

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu