YouTube čoskoro spustí novú predplatiteľskú službu YouTube TV, ktorá bude obrovskou hrozbou pre káblové televízie. Zatiaľ, ale iba v USA.

Niet pochýb o tom, že ľudia milujú televíziu, od živých športových prenosov až po sledovanie telenoviel, no zároveň niet pochýb o tom, že káblová televízia nespĺňa ich predstavy o modernom spôsobe sledovania programovej ponuky jednotlivých televíznych staníc.

Nespokojnosť divákov a nedokonalosti v možnostiach sledovania televíznej ponuky cez káblovú televíziu sa rozhodol využiť YouTube, ktorý už čoskoro spustí v USA novú službu s názvom YouTube TV. Informácia je dostupná na oficiálnom blogu YouTube.

Služba bude za mesačný poplatok 35 dolárov ponúkať živé vysielanie až 40-tich televíznych kanálov, vrátane najväčších televíznych sietí ABC, CBS, Fox, NBC and ESPN. Ako nevýhoda sa momentálne javí iba absencia hlavných televíznych kanálov HBO, CNN a AMC.

Okrem toho bude YouTube TV ponúkať aj funkciu „cloud DVR“, prostredníctvom ktorej si budú môcť predplatitelia zaznamenávať a ukladať obľúbené programy. Členstvo v YouTube TV nemá žiadne záväzky a zákazník, respektíve člen, ho môže kedykoľvek zrušiť.

Členstvo v službe YouTube TV zahŕňa šesť účtov, z ktorých každý bude mať svoje vlastné jedinečné požiadavky a osobné DVR (záznamová služba) bez obmedzení.

„Je to živá televízia navrhnutá pre YouTube generáciu. Pre tých, ktorí chcú sledovať to, čo chcú, kedy chcú, ako chcú a to bez záväzkov,“ vyjadril sa pre BBC, riaditeľ produktového manažmentu, Christian Oestlien.

Službu live TV plánuje YouTube spustiť niekedy ku koncu jari ako svoju nezávislú aplikáciu na smart televízory a mobilné zariadenia pre oba operačné systémy, čiže aj pre Android, aj pre iOS.

Na začiatok bude dostupná na najväčších amerických trhoch a v krátkom časom období má YouTube v pláne pokryť aj ďalšie mestá v krajine.

Informácie o tom, či YouTube plánuje spustiť túto službu aj pre ostatné časti sveta doposiaľ nie sú známe.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu