YouTube je miesto, kde sa spájajú umelci a ich fanúšikovia, aby spolu vytvárali a objavovali svet hudby. Nová služba YouTube Music toto spojenie výrazne uľahčí.

Každý mesiac prichádza na YouTube viac ako miliarda hudobných fanúšikov, aby sa stali súčasťou hudobnej kultúry a objavili novú hudbu.

YouTube je tiež miesto, kde viac ako 2-milióny umelcov zdieľa svoje umenie so svetom.

Služba YouTube bola doposiaľ prioritne určená na sledovanie videí a používatelia sa museli preklikávať medzi YouTube a inými aplikáciami.

Nová služba YouTube Music je viac personalizovaná a jednoduchšia na objavovanie nových hudobných skladieb. Oficiálne bola služba spustená 22. mája 2018 pre krajiny USA, Austráliu, Nový Zéland, Mexiko a Južnú Kóreu.

YouTube Music je v podstate nový dizajn mobilnej aplikácie a úplne nový desktopový prehrávač, ktorý je navrhnutý pre lepší hudobný zážitok. Informáciu zverejnil YouTube na svojom blogu.

Služba YouTube Music je nová hudobná streamingová služba, v ktorej sa nachádzajú oficiálne skladby, albumy, tisíce playlistov a rádio interpretov a obrovský katalóg remixov, živých vystúpení a hudobných videí. Celá ponuka je jednoducho organizovaná a personalizovaná.

Služba YouTube Music je dostupná v bezplatnej verzii, v ktorej sa nachádzajú aj reklamy a v prémiovej verzii, ktorá je platená a bez reklám.

Mark Mulligan, analytik spoločnosti MIDiA Research pre The Guardian uviedol, že nová služba od YouTube nebude „zabijakom“ služby Spotify.

YouTube je celkovo o generovaní reklamy a s veľkou pravdepodobnosťou sa nestane poprednou službou v odbere hudby.

Pomocou programu Google Assistant a prístupu k množstvu používateľských údajov aplikácia YouTube Music ponúkne používateľom automatické odporúčania na základe času, miesta a zvyklostí používateľa.

Súčasní odberatelia v službách YouTube Red a Google Play Music v USA, Austrálii, Južnej Kórei, na Novom Zélande a v Mexiku budú môcť aj naďalej využívať funkcie, ktoré už využívajú. Cena zostáva rovnaká.

Odberatelia služby Google Play Music vo všetkých ostatných krajinách budú mať automaticky prístup k službe YouTube Music Premium hneď, ako bude k dispozícii.

Pre tých, ktorí používajú službu Google Play Music sa nič nezmení. Používatelia budú mať aj naďalej prístup ku všetkej zakúpenej hudbe, nahrávkam a zoznamom videí v tejto službe.

V priebehu nasledujúcich týždňov bude služba YouTube Music dostupná aj v Rakúsku, Kanade, Dánsku, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Taliansku, Nórsku, Rusku, Španielsku, Švédsku, Švajčiarsku a v Spojenom kráľovstve.

Slovensko medzi krajinami nie je, ale YouTube nevylučuje, že časom môže byť.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu