Yuliya Pylypenko (zdroj foto: METRO Cash & Carry SR)

Vymenovaná bola 6. júla 2018 a od pondelka 9. júla oficiálne začala pôsobiť vo svojej funkcii.

Yuliya Pylypenko bude zodpovedať za chod predajní, vzťahy so zákazníkmi a obchodné výsledky spoločnosti na slovenskom trhu. Na pozícii nahrádza Jana Žáka, ktorý ako generálny riaditeľ veľkoobchodu pôsobil rok a pol.

Yuliya Pylypenko začínala v ukrajinskej divízii METRO Cash & Carry Ukraine, kde od augusta 2011 pôsobila ako riaditeľka pre ľudské zdroje. V decembri 2014 sa posunula na pozíciu operačnej riaditeľky METRO Ukraine, kde zotrvala až do príchodu do METRO SR.

Yuliya Pylypenko získala vďaka dlhoročným skúsenostiam na riadiacich pozíciách odbornosť, vynikajúci prehľad a znalosť vnútorných procesov, čo je pri riadení veľkoobchodu na Slovensku dôležité. Obohatí slovenský tím METRO o skúsenosti a nový pohľad na oblasť veľkoobchodu, ktoré nadobudla na ukrajinskom trhu.

V Slovenskej republike patrí do siete METRO Cash & Carry SR šesť veľkoobchodných centier pre podnikateľov. Široká ponuka tovaru, prevádzková výkonnosť, vyspelá logistika, priame nákupy vo veľkých objemoch, ale tiež služba Distribúcia, teda dovozu tovaru zákazníkom priamo do prevádzok umožňujú spoločnosti METRO predávať tovar za najvýhodnejšie veľkoobchodné ceny.

METRO sa na Slovensku orientuje predovšetkým na tri skupiny profesionálnych zákazníkov – na oblasť HoReCa, maloobchod a malé až stredné firmy, ktoré podporuje okrem širokej ponuky tovaru aj nadštandardnými službami na mieru.

Aktívne podporuje alianciu maloobchodných predajní Môj obchod, ktorá v súčasnosti spája 500 lokálnych predajcov po celom Slovensku.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu