Z vydavateľstva Ecopress z pozície šéfredaktora Hospodárskych novín odchádza Peter Vavro. S okamžitou platnosťou je poverená vedením redakcie Marcela Šimková.

„Peter Vavro sa rozhodol na vlastnú žiadosť odísť z postu šéfredaktora Hospodárskych novín. „Dostal som ponuku, ktorá pre mňa predstavuje úplne novú profesionálnu výzvu. Preto som sa rozhodol ju prijať“, povedal.

Peter Vavro odchádza z vydavateľstva Ecopress, a.s. po takmer jedenástich rokoch, pričom šéfredaktorom najčítanejšieho a najpredávanejšieho ekonomického titulu na Slovensku bol od marca 2008.

„Petrovi Vavrovi dakujem za profesionalitu, s ktorou viedol denník Hospodárske noviny,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti Mafra, Štěpán Košík pod ktorú slovenské vydavateľstvo Ecopress dennika Hospodárskych novín spadá.

„I keď som s Petrom Vavrom spolupracoval iba veľmi krátko, rád by som sa mu poďakoval za jeho doterajšiu prácu a prínos vo vydavateľstve Ecopress,“ povedal o zmene na šéfredaktorskej stoličke výkonný riaditeľ vydavateľstva Ecopress Vladimír Mužík.

Z Hospodárskych novín odchádza šéfredaktor Peter Vavro-Marcela Simkova
Marcela Šimková

„Marcela Šimková pôsobila vo funkcii zástupkyne šéfredaktora, a preto je kompetentná túto funkciou po Petrovi Vavrovi okamžite prevziať. Má dosť skúseností na to, aby sa pod jej vedením značka Hospodárskych novín v budúcnosti posilnila a stabilizovala,“ dodal.

 

Marcela Šimková pôsobí v Hospodárskych novinách skoro tri roky, začínala ako redaktorka ekonomiky, potom oddelenie viedla.

Marcela Šimková doteraz pôsobila na pozícii zástupkyne šéfredaktora pre ekonomiku a spravodajstvo. Do HN prišla z denníka Pravda.

Hospodárske noviny prešli vlani redizajnom grafiky a najmä obsahu pri príležitosti 20. rokov pôsobenia na trhu – s dôrazom na jasnú ekonomickú profiláciu tohto titulu.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu