Za dvanásť mesiacov od uvedenia na kľúčových trhoch bolo dodaných vyše stotisíc limuzín Triedy S. Nikdy predtým ešte nebolo zákazníkom, už v prvom roku plnej dostupnosti, odovzdaných toľko prémiových limuzín značky Mercedes-Benz.  

„Stotisíc predaných vozidiel Triedy S za jediný rok je najlepším dôkazom: kombinácia najvyššej kvality, príkladnej efektivity a množstva inovatívnych asistenčných a bezpečnostných systémov nadchýna našich zákazníkov a spĺňa ich najvyššie nároky,“ vyzdvihol toto historicky najúspešnejšie a zároveň najrýchlejšie uvedenie Triedy S člen predstavenstva divízie Mercedes-Benz Cars Ola Källenius.  

Trieda S je už desaťročia najžiadanejšou limuzínou na svete. Za šesťdesiatročnú históriu dosiahli jednotlivé generácie tohto modelového radu 3,5-miliónový odbyt. Doteraz najúspešnejšia Trieda S, pri predaji pol milióna vozidiel, bola predchodkyňa aktuálneho typového radu.

Nová Trieda S je zatiaľ (chystajú sa i tri ďalšie exkluzívne vyhotovenia) dostupná v krátkej a dlhej verzii, ku ktorej pribudlo tiež kupé. Hybridné varianty S 400 HYBRID a S 300 BlueTEC HYBRID najnovšie rozšíril S 500 PLUG-IN HYBRID nabíjateľný aj priamo zo siete.

S500 PLUG-IN HYBRID, Kopenhagen 2014 Pressefahrveranstaltung Mercedes Benz, S-Klasse, S 500 PLUG-IN H S500 PLUG-IN HYBRID, Kopenhagen 2014

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu