Ako sme informovali vydavateľstvo Mafra Slovakia prevzalo od spoločnosti STARmedia bulvárny magazín STAR. Od decembra preto zmenil dizajn, znížil cenu a pribudol televízny program.

STAR - pred redizajnom
magazín STAR pred redizajnom

Magazín Star s bulvárnym obsahom v minulosti patril do portfólia vydavateľstva Star production majiteľky Márie Rehákovej, ktorá ho vydávala od roku 2005 až do septembra 2014.

Neskôr prešiel do portfólia spoločnosti STARmedia, ktorú vlastní Branislav Záhradník a práve od neho magazín získala začiatkom novembra 2015 spoločnosť Mafra Slovakia, ktorej ambíciou je navýšiť jeho predaj. Čítajte viac.

 

„Redizajnovaný STAR je modernejší, svieži a akčný. Čitateľom budeme okrem aktuálnych informácií zo zákulisia televízií prinášať aj zaujímavosti o ich seriálových hrdinoch, informácie zo šoubiznisu a ďalší čítavý obsah, “ povedala Andrea Jovanovič, šéfredaktorka časopisu STAR.

Magazín STAR neprešiel len redizajnom, ale i čiastočným rebrandingom, keď do jeho obsahu pribudol kompletný týždenný televízny program obsahujúci až 17 staníc, cena magazínu sa ale i napriek tomu znížila na 49 centov. Predtým sa magazín predával za 83 centov.

Zmeny v týždenníku komunikuje aj nasadená marketingová kampaň.

„Koncept vytvoril Creative Department, zadanie je odkomunikovať nový obsah (TV program) a zníženú cenu. Decembrové čísla STAR podporíme v komerčných televíziách a rádiách a aj OOH kampaňou, “ povedal pre Masmediálne.info Denis Schvarcz, riaditeľ pre marketing a PR vydavateľstva Mafra Slovakia.

Kampaň magazínu STAR je z dielne reklamnej agentúry, ktorá pripravila aj launch kampaň nového týždenníka vydavateľstva Mafra s názvom HNmagazín. Čítajte viac.

 

Vývoj priemerného tlačeného a predaného nákladu magazínu STAR v roku 2015

Priemerný tlačený náklad magazínu STAR za obdobie január-august 2015 bol 9 732 kusov a priemerný predaný náklad bol 6 240 kusov na jedno vydanie. Dáta pochádzajú z výsledkov auditu nákladov  periodickej tlače združenia Audit Bureau of Circulations (ABC Slovakia).

STAR sa nachádza v audite ABC SR ako dvojtýždenník, keďže pod posledným vedením fungoval s touto periodicitou. Na trhu ale vychádzal zväčša v týždennej periodicite, už od svojho vzniku v roku 2005.

Pozrite si náklad dvojtýždenníka STAR za obdobie január až august 2015:

Priemerny predany a tlaceny naklad magazinu STAR v roku 2015 -januar az august-tabulka Masmedialne.info-zdroj dat-ABC SR - tabulka 2
Priemerný tlačený a predaný náklad magazínu STAR za obdobie január až august 2015 (tabuľka Masmediálne.info, zdroj dát: ABC Slovakia)

 

O vydavateľstve Mafra Slovakia

Vydavateľstvo Ecopress pôsobilo na slovenskom trhu od roku 1992. Od 1. januára 2015, po jeho prevzatí, zmenilo názov z Ecopress na MAFRA Slovakia a je súčasťou holdingu Agrofert podnikateľa Andreja Babiša.

MAFRA vydáva na Slovensku denník Hospodárske noviny, ženský magazín Evita, odborné tituly, ako Stratégie, Zdravotnícke noviny, Fit život, Diabetik, RUN, Obchod a Horeca, prevádzkuje ekonomické a finančné portály Hnonline.sk, AAAdopyt.sk a organizuje stretnutia pre odbornú verejnosť.

V piatok 6. novembra vydavateľstvo uviedlo na trh nový týždenník, ktorý bude vychádzať ako príloha denníka Hospodárske noviny, pod názvom HN magazín. Čítajte viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu