Ako sme informovali vydavateľstvo Mafra Slovakia prevzalo od spoločnosti STARmedia bulvárny magazín STAR. Od decembra preto zmenil dizajn, znížil cenu a pribudol televízny program.

STAR - pred redizajnom
magazín STAR pred redizajnom

Magazín Star s bulvárnym obsahom v minulosti patril do portfólia vydavateľstva Star production majiteľky Márie Rehákovej, ktorá ho vydávala od roku 2005 až do septembra 2014.

Neskôr prešiel do portfólia spoločnosti STARmedia, ktorú vlastní Branislav Záhradník a práve od neho magazín získala začiatkom novembra 2015 spoločnosť Mafra Slovakia, ktorej ambíciou je navýšiť jeho predaj. Čítajte viac.

 

„Redizajnovaný STAR je modernejší, svieži a akčný. Čitateľom budeme okrem aktuálnych informácií zo zákulisia televízií prinášať aj zaujímavosti o ich seriálových hrdinoch, informácie zo šoubiznisu a ďalší čítavý obsah, “ povedala Andrea Jovanovič, šéfredaktorka časopisu STAR.

Magazín STAR neprešiel len redizajnom, ale i čiastočným rebrandingom, keď do jeho obsahu pribudol kompletný týždenný televízny program obsahujúci až 17 staníc, cena magazínu sa ale i napriek tomu znížila na 49 centov. Predtým sa magazín predával za 83 centov.

Zmeny v týždenníku komunikuje aj nasadená marketingová kampaň.

„Koncept vytvoril Creative Department, zadanie je odkomunikovať nový obsah (TV program) a zníženú cenu. Decembrové čísla STAR podporíme v komerčných televíziách a rádiách a aj OOH kampaňou, “ povedal pre Masmediálne.info Denis Schvarcz, riaditeľ pre marketing a PR vydavateľstva Mafra Slovakia.

Kampaň magazínu STAR je z dielne reklamnej agentúry, ktorá pripravila aj launch kampaň nového týždenníka vydavateľstva Mafra s názvom HNmagazín. Čítajte viac.

 

Vývoj priemerného tlačeného a predaného nákladu magazínu STAR v roku 2015

Priemerný tlačený náklad magazínu STAR za obdobie január-august 2015 bol 9 732 kusov a priemerný predaný náklad bol 6 240 kusov na jedno vydanie. Dáta pochádzajú z výsledkov auditu nákladov  periodickej tlače združenia Audit Bureau of Circulations (ABC Slovakia).

STAR sa nachádza v audite ABC SR ako dvojtýždenník, keďže pod posledným vedením fungoval s touto periodicitou. Na trhu ale vychádzal zväčša v týždennej periodicite, už od svojho vzniku v roku 2005.

Pozrite si náklad dvojtýždenníka STAR za obdobie január až august 2015:

Priemerny predany a tlaceny naklad magazinu STAR v roku 2015 -januar az august-tabulka Masmedialne.info-zdroj dat-ABC SR - tabulka 2
Priemerný tlačený a predaný náklad magazínu STAR za obdobie január až august 2015 (tabuľka Masmediálne.info, zdroj dát: ABC Slovakia)

 

O vydavateľstve Mafra Slovakia

Vydavateľstvo Ecopress pôsobilo na slovenskom trhu od roku 1992. Od 1. januára 2015, po jeho prevzatí, zmenilo názov z Ecopress na MAFRA Slovakia a je súčasťou holdingu Agrofert podnikateľa Andreja Babiša.

MAFRA vydáva na Slovensku denník Hospodárske noviny, ženský magazín Evita, odborné tituly, ako Stratégie, Zdravotnícke noviny, Fit život, Diabetik, RUN, Obchod a Horeca, prevádzkuje ekonomické a finančné portály Hnonline.sk, AAAdopyt.sk a organizuje stretnutia pre odbornú verejnosť.

V piatok 6. novembra vydavateľstvo uviedlo na trh nový týždenník, ktorý bude vychádzať ako príloha denníka Hospodárske noviny, pod názvom HN magazín. Čítajte viac.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu