Charitatívna organizácia Liga proti rakovine vytvorila kampaň s pomocou reklamných agentúr Effectivity Powered by Publicis a Melon Marketing. Jej cieľom je podporiť boj proti obezite. Do kampane sa zapojili aj herečky Petra Polnišová a Zuzka Šebová. 

Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a jej kľúčovou úlohou je boj proti rakovine. Na medzinárodnej úrovni liga spolupracuje až so 40 organizáciami z 28 štátov Európy. Doteraz najznámejšia na Slovensku je jej kampaň proti rakovine pod názvom Deň narcisov, ktorá prebieha každý rok 11. apríla.

Cieľom kampaň pod názvom Žabákujem za zdravie je boj proti obezite, keďže obezita zvyšuje riziko ochorenia na rakovinu. Kampaň pracuje so sloganom: „ Prežabákujeme celú zemeguľu!“

„Nechceli sme nechať ľudí pasívne čítať nekonečné informácie o dôležitosti a potrebe pohybu pre zdravie. Chceli sme ich rozhýbať. Preto sme vytvorili kampaň, vďaka ktorej obyvatelia Slovenska reálne spaľujú svoje tuky, “ povedal Peter Rajčák, kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry Effectivity POWERED BY PUBLICIS.

Kampaň prebieha výlučne v online prostredí, používa viacero typov bannerov a špeciálnu webová stránku Žabákyzazdravie.sk, ktorá zobrazuje videá aktérov, ktorí sa do kampane zapojili a žabáky odskákali.

Ukážka vizuálu bannera:

Začala sa kampaň Ligy proti rakovine Žabákujem za zdravie - banner

Vizitka kampane:

Reklamná agentúra: Effectivity POWERED BY PUBLICIS a Melon Marketing
Creative Director: Peter Rajčák
Art director: Denisa Pajkošová
Copywriter: Petra Gmucová
Account director: Barbora Sýkorová a Miroslav Medveď

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu