Nedávno začal vychádzať nový dvojtýždenník pod názvom Vaše mesto Bratislava. Je distribuovaný zadarmo do bratislavských bytových schránok.

Nový dvojtýždenník Vaše mesto Bratislava vychádza na 16-tich plnofarebných stranách, v schránkovom „berliner“ formáte 235x315mm a v náklade 150 tisíc kusov. Je distribuovaný zdarma do schránok Bratislavčanov. Prvé číslo vyšlo 31. marca 2015.

„Nový dvojtýždenník je určený všetkým vekovým kategóriám, no najmä produktívnej vrstve obyvateľstva,“ ako uvádza vydavateľstvo.

Aktuálne druhé vydanie ponúka napr. články: „Nájomné byty v meste, pre každého, alebo vyvolených?“,  „Volám opravára: odmieta prísť!“, „Hlavne, že cesty budú opravené!“, „Florbal je v kurze!“ a ďalšie. Taktiež ponúka priestor pre články a predstavovanie súčasných komunálnych politikov, napr. primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, ale aj starostu Nového Mesta Karola Kusého a ďalších.

„Prináša aktuálne témy, spravodajstvo, rozhovory s osobnosťami Bratislavy, zaujímavé informácie o histórii, zdraví aj športe. Svoj priestor taktiež venuje tipom na pripravované spoločenské podujatia i kultúre,“ ako uvádza vydavateľstvo.

Ponúka aj rozhovor s herečkou Kristínou Farkašovou, ale i relax, krížovky a pozvánky na kultúrne podujatia.

V aktuálnom vydaní nový dvojtýždenník obsahuje inzerciu len na jednej tretine strany s vyobrazením projektu Zuckermandel. Zadávateľom je asi spoločnosť  J&T Real Estate, ktorá je developerom realitného projektu.

Noviny Vaše mesto Bratislava fungujú aj v onlinovom prostredí na stránke vmba.sk , ktorá ponúka základné informácie, ako sú ceny inzercie, alebo harmonogram vydaní, vrátane dvojtýždenníka v digitálnej podobe. Články teda nie sú publikované formou online magazínu, ale web ich ponúka len ako tzv. zrkadlo vydania, teda sú zverejnené, tak ako primárne vyšli v tlačenej podobe.

Vydavateľom novín Vaše mesto Bratislava je spoločnosť Pro Domo Press, ktorá bola zapísaná do Obchodného registra len nedávno (13. marca 2015) a jej jediným konateľom je Pavol Čery, ktorý je zároveň aktuálne členom dozornej rady spoločnosti Akzent BigBoard, ktorá spolu vlastní spoločnosť BigMedia.

Spoločnosť BigMedia  je mediálny zástupca, tzv. media representative novín Vaše mesto Bratislava a jadrom jej biznisu je však primárne predaj reklamy vonkajších nosičov, tzv. outdoor promotion a nie inzercie v médiách.

BigMedia je súčasťou holdingu skupiny JOJ Media House, kam patrí aj televízia JOJ. V  kuloároch je táto spoločnosť spájaná s finančnou skupinou J&T.

Dvojtýždenník Vaše mesto Bratislava je kvalitne obsahovo a graficky spracovaný a vychádza na 16-tich farebných stranách vo vysokom náklade. Vznikol len krátky čas pred voľbami, ktoré budú už budúci rok, a bude preto zaujímavé sledovať, kam sa bude uberať obsahom.

Začali vychádzať nové bratislavské schránkové noviny-autor-Nisha Gill, zdroj-pixabay.com
autor foto: Nisha Gill, zdroj: pixabay.com

Sú schránkové noviny kľúčom k politickej moci?

Na trhu sú projekty schránkových novín viacerých vydavateľstiev, ako je Nivel Plus a ich titul Bratislavské noviny , ktoré v minulosti vlastnil súčasný starosta mestskej časti Staré Mesto Radoslav Števčík, ktorý bol aj ich šéfredaktorom. V súčasnosti je konateľkou vydavateľstva Nivel Plus Anna Vargová, jeho manželka.

„Majiteľom NIVEL PLUS, s.r.o., som stále ja, ale dňom nástupu do funkcie starostu som prestal byť konateľom spoločnosti a šéfredaktorom.  Konateľkou spoločnosti je moja manželka Anna Vargová, „ napísal do masmedialne.info starosta Radoslav Števčík.

Ďalej sú na trhu napríklad aj schránkové noviny Bratislavsko, ktoré patria pod vydavateľstvo Region press, ktoré v minulosti vlastnil súčasný poslanec parlamentu Igor Matovič. Pravidelne má v novinách i v súčasnosti mediálny priestor > pozri. Vydavateľstvo Region Press aktuálne vlastní manželka Igora Matoviča.

Príkladom sú aj bezplatné schránkové noviny DEVínskonovoveský EXpres Petra Krugu, ktorý je už v súčasnosti poslancom zastupiteľstva a zástupcom starostu v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves.

„DEVínskonovovský EXpres je vskutku unikátnym výtvorom svojej doby. Pán zástupca starostu Krug príde z práce domov, odosobní sa a už nezávislo hodnotí počiny poslancov ako novinár. Ráno zas zbehne do práce a je z neho politik,“ povedal pre masmedialne.info miestny poslanec Rastislav Tešovič z občianskeho združenia Devínska Inak.

Ešte nikto nevymyslel lepší a efektívnejší spôsob ako komunikovať s občanmi, dá sa to len prostredníctvom médií. Aj schránkové noviny preto budú často využívané na politické ciele, ako súčasť cielenej komunikácie hlavne v regiónoch.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu