Začala sa registrácia prác z oblasti reklamy, Public relations a eventov a bude spustená začiatkom mája prostredníctvom online formulára, ktorý bude zverejnený na internetovej stránke súťaže. Práce do všetkých kategórií bude možné registrovať online len v priebehu jedného týždňa, t.j. do pondelka 9. mája 2016 do polnoci. Víťazov tohto ročníka spoznáme už 10. júna 2016 na slávnostnom vyhlásení výsledkov súťaže v bratislavskom Istropolise.

Zlatý klinec je súťaž o najkreatívnejšiu reklamu na Slovensku a je organizovaná už od roku 1994.

Porotu súťaže tvoria osobnosti slovenskej reklamy z členov Art Directors Clubu a dopĺňajú ich zahraniční porotcovia.

Základným a jediným kritériom hodnotenia kvality súťažných prác je originalita, inovatívnosť kreativita a kvalita jej realizácie.

Vyhlasovateľom súťaže je spoločnosť Ad Awards Association, s. r. o., a odbornými garantmi sú Klub reklamných agentúr Slovenska (KRAS), Art Director’s Club Slovensko (ADC) a mesačník Stratégie.

Ocenenia Zlatý, strieborný a bronzový klinec sú udeľované v kategóriách Print a Poster, Out of home, Film, Rádio, Interactive and online, Techniques, Media, Kreativita v PR, Events, Kampaň. Zároveň sa udeľujú i ocenenia Grand Prix, Art Prix, Ocenenia Véčko – Agentúra večera.

Shortlisty budú tohto roku zverejnené 9. júna a prezentácie shortlistových prác z kategórie Kampaň si budú môcť pozrieť 10. júna naživo návštevníci podujatia Raňajky s reklamou: Zlatý klinec špeciál v kaviarni Foxford na Obchodnej ulici v Bratislave.

Víťazov minulého ročníka súťaže Zlatý klinec 2015 si môžete pozrieť > tu

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu