zdroj: RTVS

Pondelkový hokejový zápas slovenskej reprezentácie proti Kanade, ktorý vysielala RTVS, bol tretím najsledovanejším zápasom majstrovstiev sveta v ére peoplemetrov. Na televíznej Jednotke si ho pozrelo 1.360.000 divákov s podielom na trhu 58,9 % v cieľovej skupine 12+, čím sa stal jednoznačným lídrom dňa.

Takmer 69 percent mužov, ktorí v tom čase boli pri televíznych obrazovkách, sledovalo hokej práve na Jednotke, rovnako 50 percent žien a bezmála 70 percent detí vo veku 4 až 11 rokov.

Miliónovú hranicu prekonalo aj hokejové štúdio po prvej tretine zápasu, ktoré videlo 1.054.000 divákov s podielom na trhu 43,2%. S veľkým diváckym úspechom sa stretáva tiež seriál RTVS Aj oni boli pri medailách, ktorý si pozrelo 1.032.000 divákov s podielom na trhu 45,4%.

Enormný je i záujem fanúšikov o sledovanie Majstrovstiev sveta v hokeji na webovej stránke RTVS. Za prvé štyri dni navštívilo web rtvs.sk a hokejovú podstránku hokej.rtvs.sk viac ako 422.000 unikátnych návštevníkov.

„Rekordnú návštevnosť sme zaznamenali počas pondelňajšieho zápasu Slovensko – Kanada, kedy na naše webové sídla prišlo takmer 200.000 reálnych užívateľov. Výsledkom tohto vysokého záujmu je nový rekord v Slovenskom peeringovom centre (SIX), kde si jednotliví poskytovatelia internetového pripojenia vymieňajú svoju sieťovú prevádzku. Peeringové centrum dosiahlo nový maximálny tok dát. Ide o hodnotu 233,4 Gbit/s. Hokejové streamy RTVS každý rok lámu rekordy dátových tokov v SIX-e,“ vysvetlil riaditeľ Sekcie nových médií Dušan Jančovič.

RTVS kladie veľký dôraz aj na interakcie s fanúšikmi na sociálnych sieťach. Facebooková stránka Šport v RTVS prináša užívateľom exkluzívny obsah z diania na MS kontinuálne počas celého dňa.

K nasledovanejším patria zaujímavé momenty a góly, ale tiež exkluzívny pohľad do zákulisia. Priemerný denný dosah príspevkov stránky Šport v RTVS od trvania MS je 209.000 užívateľov. Najlepšie momenty z diania na šampionáte prináša RTVS aj na instagrame @sport_rtvs.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu